Gündem
Giriş Tarihi : 12-06-2020 19:38   Güncelleme : 12-06-2020 19:38

208 aile evlerine kavuştu

Kayseri Melikgazi sınırlarında Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapımı tamamlanan 208 dairenin kura çekimi ve anahtar teslimi gerçekleştirildi.

208 aile evlerine kavuştu

Kayseri Melikgazi Belediyesi Kâzım Karabekir Mahallesi’nde başlattığı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında tamamlanan 6 blok 208 dairenin kura çekimi ve anahtar teslim töreni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin katılımı ile yapıldı. 

"Çok şanslıyız"
Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 208 ailenin bugün yeni yuvasına kavuştuğunu söyleyerek "Kazım Karabekir Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi 6 Blok 208 dairemizde anahtar teslimini yaptık. Kayseri deyince kayseri modeli belediyecilik akla geliyor. Bu çalışmanın temelini atan Memduh Büyükkılıç Başkanımıza teşekkür ediyorum. Mehmet Özhaseki Bakanımızdan, Memduh Başkanımızdan tecrübe olarak öğreneceğimiz çok şey var. Bu yüzden çok şanslıyız. Kayseri’de okul, cami, sağlık ocakları gibi birçok hizmet hayırseverler sayesinde hayata geçiriliyor. Kentsel dönüşümde Kayseri büyük bir başarıya imza atmıştır. Kazım Karabekir Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi 39 blok yaklaşık 2 bin daireden oluşan 500 milyon TL’lik büyük bir proje. Bugün 208 dairenin kura çekimini ve anahtar teslimini yapacağız. Salgından dolayı bu programımızı geciktirdik. Yeni evlerinin sağlık ve huzur getirmesini diler, hayırlı olmasını dilerim. Yaz ortasında yine bu kadar büyük bir teslim törenini daha düzenleyeceğiz" dedi.

Otopark projesi
Üstü Park Altı Otopark Projesi yapmayı planladıklarını da ifade eden Başkan palancıoğlu, "Şehir merkezinde bulunan Dedeman Ortaokulu ve hemen yanında bulunan Nazmi Toker okulunu, altını büyük bir otopark üstünü ise park ve yeşil alan yapmak istiyoruz. Bunu yaparsak Melikgazi’mizde çok güzel ve kalıcı bir esere imza atmış olacağız. 2020 yılını Melikgazi’de ağaçlandırma yılı olarak ilan ettik. Tam 23 bin ağaç diktik. Her biri 15-20, 40 yaşında ağaçlar. 2020 yılında 58 mahallemizde 58 parkı 58 günde yapıp tamamlayacağız. Ve bu parklarımızı da 15-20 yaşında ağaçlarımızla da süsleyeceğiz" cümleleri kurdu.

"Hayırlı olsun"
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de, "Rabbim, ev sahiplerine evlerinde huzurlu bir şekilde oturmalarını nasip etsin. Ülke genelinde kentsel dönüşüm projelerimiz hızla devam ediyor. Düzenli yapılaşma ve planlı şehirciliğin önü daha da açılıyor. Bu düşüncelerle burada emekleri olan Belediye Başkanlarımız Memduh Büyükkılıç ve Mustafa Palancıoğlu’nu kutluyor, bu güzel işlerin devam etmesini diliyorum" diye konuştu.

Bakan Ziya Selçuk ise şehirleşme yolunda atılan her adımın güzel olduğuna değinerek, 208 dairenin ev sahiplerine hayırlı olmasını diledi. Konuşmaların ardından ilk kura çekimini Bakan Ziya Selçuk yaptı. Hak sahiplerine temsili olarak tapu belgeleri verildi.