2021’de Okullar Hangi Tarihte Kapanıyor?

3043199_810x458-kurtarıldı
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 yılı okullar ne zaman kapanacak? Karneler ne zaman dağıtılıyor? Karneler 18 Haziran’dan itibaren ulaşıma açılmıştı. Talep edenlere basılı karne, başarı belgeleri ve mezuniyet diploması 2 Temmuz’dan itibaren okullarda veriliyor. Yaz tatili ne zaman başlıyor?

TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla başlayan 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona eriyor.

Bu bağlamda e-Okul sisteminde yoğunluk yaşanmaması adına ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı karneleri, 18 Haziran’dan itibaren e-Okul’dan ulaşıma açılmıştı. Basılı karne talep edenler ise 2 Temmuz’da alacak karnelerini. Talep edenlere basılı karne, başarı belgeleri ve mezuniyet diploması 2 Temmuz’dan itibaren okul müdürlüklerince verileceği açıklandı.

Eğitimde telafi süreci başlıyor!

“Telafide Ben de Varım” programı uygulanacağı duyuruldu. Daha sonra 1,5 yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı’nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan “Telafide Ben de Varım” programı uygulanacak. 21 Haziran-2 Temmuz arasında başvuru yapılabilecek telafi eğitimi programı, 5 Temmuz-31 Ağustos arasında gerçekleştirilecek. Program bünyesinde okul, ilçe ve il genelinde gerçekleştirilecek bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ile etkinliklerle ilgili ayrıntılara “https://telafidebendevarim.meb.gov.tr” adresinden ulaşılabilecek.

Eylülde ilkokula başlayacak olmasına rağmen okul öncesi eğitimden yararlanamamış çocukların hazır bulunuş düzeyini yükseltmek ve ilkokula akranlarıyla eşit şartlarda başlamalarını sağlamak amacıyla okul öncesinde yaz okullarının açılacağıda açıklandı. Okul öncesi eğitimde, velilerin tam gün çocuk kulübü talepleri ise açılacak çocuk kulüpleriyle sağlanacak. Yaz okulu ve çocuk kulüpleri, karneler verildikten sonraki hafta başlamak üzere açılacak. 2’nci sınıfa geçen öğrenciler için okuma yazma taramasınında başlatlacağı biliniyor.

Program kapsamında, 1’den 2’ye geçen öğrenciler için okuma yazma taraması yapılacak, bu taramaların sonuçlarına göre, ihtiyacı tespit edilen öğrencilere ek ders ve ek materyal desteği sunulacak. Ayrıca 3 ve 4. sınıf öğrencilere İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) uygulaması ile desteği sağlanacak. Destekleme programı için 1-8. sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan çalışma kitapları ve 1-4. sınıf öğrencilerine tamamlayıcı çalışma yaprakları eylül ayında ücretsiz dağıtımı olacak. Bakanlık, liseler için de kritik kazanımlar taraması hazırlığı yaptı.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!