17 ŞUBAT 2020 Pazartesi 06:58
Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 29-03-2019 15:15   Güncelleme : 29-03-2019 15:15

2020 Dünya hava oyunları nerede yapılacak

2020 yılında gerçekleştirilecek Dünya Hava Oyunları'na Türkiye ev sahipliği yapacak. Dünya Hava Oyunları Türkiye'de nerede yapılacak

 2020 Dünya hava oyunları nerede yapılacak

Sivil havacılık teşkilatının yaptığı Dünya hava oyunları 94 yaşını kutladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal göklerdedir” sözü ile kurulan bu kurum Salihli şubesi 94 yıl sebebiyle Atatürk Anıtı’na Çelenk bırakarak bu kutlamalara denetim üyeleri gençler katıldı. 

THK 16 Şubat 1925 tarihinde Atatürk’ün talimatıyla kurulmuştur cumhuriyetin en eski ve en köklü kurumlarından birisidir.  Salihli şube başkanı İlhan Körez ile Türk Hava Kurumu Atatürk’ün işaret ettiği İstikbal göklerdedir sözünün dikkate alarak o günden itibaren havacılık konusunda paraşüt faaliyetleri model uçak eğitimi ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir Türk Hava Kurumu gençler ücretsiz olarak planör paraşüt yelken kanat yamaç paraşütü ile model uçak kursları vermektedir. Aynı zamanda Türk Hava Yolları’nın sivil havacılık sektörüne pilot yetiştirdiği gibi ..

Türk Silahlı kuvvetlerine  planör eğitimi de verilmektedir. Bir başka açıdan bakılacak olursa da organ nakli Yaralı ve hastalık durumlarında suratlı hava Ulaştırma desteği sağlıyor bulunduğu şubelerde ve okullarında gençlere daha bir geniş imkan sağlayarak genç Kanatlar ve yararlı Kartallar olarak havacılık konusunda bilgilendirme sağlıyor.

Bu kurum devlet bütçesinden bir pay almadan Türk milletini katkıları ile yürütülmekte 2020 dünya Hava Yolları’na ev sahibi yapacağız Böylelikle Önümüzdeki 3 yıl boyunca dünya havacılığının merkezinde Teka ve Türk Gençlik Kolları olacaktır. Türk Hava Kurumu'na verdikleri destekten dolayı Salihli halkına teşekkür ederiz ile Çelenk sunumunun ardından THK yönteminde başarının devamını diledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA