Gündem
Giriş Tarihi : 28-08-2020 12:21   Güncelleme : 28-08-2020 18:11

2 asırlık jandarma konağı restore edilecek

2 asırlık tarihi Jandarma Konağı’nda başlatılan restorasyon çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, kamunun ihtiyacı olan her noktada projeler ürettiklerini belirten Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar Jandarma Karakol Binası olarak hizmet vereceğini açıkladı.

2 asırlık jandarma konağı restore edilecek

Kayseri Kocasinan Belediyesi’nin Güneşli Mahallesi’nde bulunan yaklaşık 2 asırlık tarihi Jandarma Konağı’nda başlattığı restorasyon çalışmaları tam gaz devam ediyor. 

İhtiyaca göre projeler ürettiklerini belirten ve restorasyon çalışmaları tamamlandığında yepyeni bir görünüme kavuşacağını ve Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar Jandarma Karakol Binası olarak hizmet vereceğini söyledi.

19.yüzyıldan kalan tarihi bir mekan olduğuna dikkati çeken Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak kültür mirasımıza yeni bir taşınmaz daha kazandırıyoruz. Güneşli Mahallemizde bulunan jandarma konağının restorasyon çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Envanterimizde kayıtlı bulunan kültür varlıklarımızı yaşatma ve onları yenileyip farklı fonksiyonlar kazandırarak bizden sonraki kuşaklara aktarma noktasında gayretimizi sürdüreceğiz. Çalışmalar tamamlandıktan sonra bu tarihi yapı yıllar öncesinde olduğu gibi aslına uygun şekilde Jandarma Karakol Binası olarak hizmet vermeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.