Gündem
Giriş Tarihi : 31-08-2020 13:35   Güncelleme : 31-08-2020 17:54

19 milyon 680 bin TL tasarruf

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ulaşıma yeni bir soluk kazandıran projeden bahsederek, 5 yılda rekor düzeyde asfaltlama çalışması yaptıklarını ifade etti.

19 milyon 680 bin TL tasarruf

Kocasinan Belediyesi tarafından 2017 yılında Kayseri'de hayata geçirilen, en yüksek kapasiteye sahip ve teknolojik yapısıyla dünya standartlarında asfalt üreten asfalt plenti ile 19 milyon 680 bin TL tasarruf sağlayarak, tarihi bir rekor elde etti. 5 yılda rekor düzeyde asfaltlama çalışması yaptıklarını söyleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ulaşım için büyük projelerle hizmet verdiklerini açıkladı. 

Kocasinan’ın, nüfus olarak Türkiye’nin 33 ilinden daha büyük olduğunu hatırlatan ve ilçede büyük bir değişim, gelişim yaşandığına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan, aynı zamanda 156 bin hektar alan üzerinde Kayseri’nin en büyük merkez ilçesidir. Merkezdeki en büyük ilçe olmamız sebebiyle çok büyük bir yol ağına sahibiz. Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz Kocasinan’ın dört bir yanında asfalt seferberliği yapıyor” diye kaydetti.

‘Yol medeniyettir’ anlayışı ile Kocasinan’ın dört bir yanına yeni yollar yaptıklarını ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, “Yaklaşık 3 yıldır yüzde yüz yerli üretim olan çevre dostu asfalt plenti ile Kayseri’mize ve ülkemize hizmet etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” diye konuştu. 

3 yılda 19 milyon 680 bin TL tasarruf yaptıklarını ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, “Yenileme çerçevesinde, alt ve üst yapı, yol, kaldırım ile çevre düzenlemesi gibi bütün çalışmaları yaparak ‘Yeni Kocasinan’ı hızlı bir şekilde oluşturuyoruz. Gerek yenilenmesi gereken yollar, gerekse yeni yapılmakta olan yollar için asfalt olmazsa olmazımızdır. Ayrıca yeni yerleşim alanları ve alternatif yollar da oluşturuyoruz. Bunları yaparken 200 bin metrekare alan üzerinde Kayseri’de en yüksek kapasiteye sahip olan ve teknolojik yapısıyla dünya standartlarında asfalt üreten asfalt plentimizle asfalt üretimi gerçekleştiriyoruz. Çevre dostu özelliğiyle saatte 240 tonluk kapasiteye sahip asfalt üretimiyle daha hızlı, ekonomik ve kaliteli üretim imkanı sunuyoruz. Yüzde yüz yerli üretim olan asfalt plenti ile yolları daha kaliteli hale getirirken bu yılın 8 ayında 29 bin 640 ton asfalt serimi gerçekleştirdik ve yaklaşık 25 kilometre yol yaptık. Kendi ürettiğimiz asfalt ile yaklaşık 3 yılda 19 milyon 680 bin TL tasarruf sağladık” ifadelerini kullandı. 

Her zaman en iyi ve en kaliteli hizmeti Kocasinan için hedeflediklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Yaptığımız hizmetler neticesinde ilçemiz daha modern bir görünüme ve daha sağlıklı bir alt yapıya kavuşuyor” diye konuştu.