Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Musa Soykarcı seçimlerle ilgili konuştu

musa-soykarci
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Musa Soykarcı, 31 Mart 2021 Çarşamba günü gerçekleşecek olan Genel Kurul Toplantısı öncesinde Sümer Amatör Spor Evi’nde adeta gövde gösterisi yaptı.

Pandemi nedeniyle neredeyse 1 yıldır ertelenen ve yapılamayan genel kurul için sayılı günler kala, mevcut başkan Musa Soykarcı, Sümer Amatör Spor Evi’nde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Görevde olduğu süre boyunca yaptıklarını anlatan Soykarcı, yarım kalan liglerin yeniden nasıl oynanacağından yapılacak olan seçimlere kadar bir çok konuya açıklık getirdi.

BAL 17 NİSAN’DA BAŞLIYOR:
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle ertelenen amatör karşılaşmaların yeniden oynanması için statüde değişikliğe gittiklerini söyleyen Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Musa Soykarcı, maçların hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için gayret gösterdiklerini söyledi. Gelecek sezon içinde beyaz bir sayfa açmak ve Eylül ayından itibaren pandemiden kurtulmuş bir şekilde maçları oynatmak istediklerini söyleyen Soykarcı, ”2019-2020 futbol sezonunu pandemiden dolayı sağlıklı tamamlayamadık ve liglerimiz yarım kalmıştı. Liglerimizin yarım kalmasından sonra kimlerin şampiyon olacağı, kimlerin küme düşeceğine karar verme adına zorlu bir süreç geçirdik. Bu süreçte Süper Amatör Küme’yi 20 takımlı, 2.Amatör Küme’yi laf ederek 1.Amatör Küme’yi 46 takımlı 4 grup olarak belirledik. Ancak pandemiden dolayı 2020-2021 sezonunda Süper Amatör Küme, Birinci Amatör Küme’yi ve alt liglerimizi oynatamadık. Beyaz bir sayfa açtık. İnşallah Eylül ayında pandemiden kurtulup ve liglerimizi sağlıklı bir şekilde oynatırız. Kayseri’miz Bölgesel Amatör Ligde 2 takımla temsil ediyordu. Yaptığımız çalışmalarımız neticesinde bu takım sayısını 4’e çıkarttık ve hızlandırılış bir şekilde BAL 17 Nisan’da başlatacağız. Talasgücü Belediyespor, Yahyalıspor, Kayseri Emar Grup FK ve Develispor üç devreli lig usulü göre oynanacak. Bir takımımızı 3.Lige çıkartmak için elimizden geleni yapacağız” ifadelerine yer verdi.

İYİ İŞLER BAŞARDIK:
Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan genel kurulla ilgili de konuşan Başkan Soykarcı, iyi işler başardıklarını söyledi. Yaptıkları işlerin ve başardıkları projelerin iyi olması nedeniyle birilerinin karşılarına aday çıktığını da söyleyen Başkan Musa Soykarcı, ”31 Mart Çarşamba günü saat 14.00’de Kadir Has Kongre Merkezi’ne genel kurulumuzu yapacağız. Pandemiden dolayı Haziran 2020’de yapacağımız genel kurulumuzu yapamamıştık. Demek ki biz Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunu çok iyi temsil ettik. Her zaman gündemde tuttuk. Amatör Spor Kulüplerimizin faydası olan projeleri hayata geçirdik ki karşımıza birileri aday oldu. Karşımıza birilerin aday olması bizde sadece onure eder ve onur duyarız. Karşımıza aday olan arkadaşlar bizim dostlarımız. Ben her söze başladığımda Mutlu hocanın isminin anıldığında Mutlu benim kardeşim ve bu camianın bir değeri diye hep bahsetmişimdir. Hiç hakkında kötü bir şey söylememişimdir. Buradan bir mağduriyet yaratmak kimseye fayda getirmez. Çünkü ben ne demişim 1 sene önce herkes aday olabilir. Tabi ki herkes aday olabilir. Neden, bizim Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuz kurulduğu günden bu yana yönetime giren ve ayrılan 130 civarında arkadaşımız var. Federasyonu aday olabilecek sıfatı taşıyan arkadaşlarımız. Tüzük çok açık. Tüzüğü bile bile burada mağduriyet yaratmanın bir anlamı yok. Ben Mutlu Önal kardeşime şunu söylüyorum. Mutlu kardeşim diyor ki benim lise diplomam yok, be üniversite sınavına gireceğim. Ya kazanırsam. Böyle bir hayat yok. Mutlu bizim değerimiz. Mutlu Önal bize ilk başta gelseydi, ailemizin büyüğü Rıfat Pakkan ağabeyime gelseydi, ben sizinle birlikte çalışmak istiyorum deseydin ve Mutlu bizimle olurdu. Gelecekte de bu federasyonun başkanı olması için hiçbir neden yoktu. Ben bunu bilir bunu söylerim” ifadelerine yer verdi.

ÖNAL BİR PROJEDİR:
Rakibi Mutlu Önal’ın adaylığını da konuşan Başkan Soykarcı, ”Bu proje TÜFAD’ın projesi. Antrenörler bizim değerimizdir ama antrenörleri yöneten TÜFAD geçmişte de bizim karşımıza aday çıkardı ve şimdi de aday çıkartıyor. Sevgili Mutlu Önal TÜFAD’ta ikinci başkan. 22 senedir Osman Yozgat yardımcısı sevgili Ahmet Yıldız birlikte çalıştıkları arkadaşlar. Bunlar hepsi bizim değerli dostlarımız. Antrenörler TÜFAD’ta her işi bitirdiler de ASKF’yi yönetmek onlara mı kaldı. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda önce bir kulübe üye olacaksın, vakit harcayacaksın, nakit harcayacaksın o kulübe ve gençlere emek vereceksin. Daha sonra o kulüpten delege olarak geleceksin ve federasyonuna başkanlığına, yönetimine aday olacaksın. İşte delege de burada, yöneticilerimizde burada” dedi.

ELBAŞI’NA BALANS AYARI:
ASKF Başkanı Soykarcı, TFF Kayseri Bölge Müdür Vahdi Elbaşı’nın seçimlerle ilgili attığı adımları da eleştirerek, ”Sosyal medyaya bakıyorum. Hiç üzerine vazife olmayan üç beş tane antrenör. Hepsi kardeşimiz. Yarın seçimden sonra bunların hepsi ile kucaklaşacağız. BESYO mezunları, TÜFAD Başkanı, yönetimi ve ne acıdır ki, (Kayseri tabiri ile) hiçbir dalda kertiği olmayan futbolun nimetlerinden 30 senedir faydalanan TFF Kayseri Bölge Müdür olan Vahdi Elbaşı’da bu çarkın içerisinde. Sevgili Vahdi Elbaşı önce bir amatör kulübe başkan olacaksın. Eğer inanıyorsak geleceksin aday olacaksın. Hiç kimse çalılıların arkasına çekilip ateş etmesin gizli gizli. Çıkacak açıksa ne varsa ortaya dökecek. Gerilerden paylaşmayacak” cümlelerini kullandı.

Soykarcı konuşmasına, ”Ben Musa Soykarcı ve ekibimle birlikte Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetimine yeniden genç bir ekiple talibimiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Son 3 yılda 44 kulübün olduğu bir site yaptırmışız. Kulüplerimizi bir araya getirdik. Argıncık sahaları yapılmış, gelecekte dış sahayı sentetik yapacağız ve Erkilet’teki sahalara 15 civarında kulüp binası yaptıracağız. Biz kulüplerimizi kulüp binasını yaptırdık. Eğer biz Süleyman Özçınar ile Taşan İş Hanında otursaydık buraya kimseler aday olmazdı. Eğer birileri bizi eleştirecekse bize hata bulur. İşe iyi tarafından bakmak lazım. Bugüne kadar Amatör Spor Kulüpleri Federasyonda görev yapan birlikte yol yürüdüğüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra görev alacak arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Listenin içerisinde de olsalar listenin dışında da olsalar a4 kâğıdının hiç kimsenin adının olmasına gerek yok benim arkadaşlarımın hepsi kahramandır. Hepsi yönetimde olsa da olmasa amatör spora hizmet için hepsi ile birlikte çalışacağız” diyerek devam eden konuşmasında ilginç ifadelere de yer verdi.

SPORA SİYASETİ KATMAYIZ:
Kayseri Amatör Sor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanlık seçimi için bazı siyasilerinde devreye girmesiyle ilgili de konuşan Başkan Musa Soykarcı, bu duruma tepki gösterirken, kendisinin de siyasi gücünü bu seçimler için rafa kaldırdığından söz etti. Siyasi ceketini çıkarttığını söyleyen Soykarcı, ”Biz bu zamana kadar siyasileri için içine katmadık. Herkesin bir siyasi kimliği olabilir ama biz o ceketimizi üzerimizden çıkardık amatöre hizmet için biz siyasetin gücünü kullanırız. Aday olacak arkadaşlarıma birlik beraberlik içerisinde bir genel kurul geçirmemizi temenni ediyorum. Seçim biter, dostluk, hizmet başlar. Biz yerimizdeyiz o arkadaşlarda bizim değerimiz. Biz hepsini seviyoruz. Türkiye örnek olacak bir genel olmasını diliyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuşarak cümlesini tamamladı.

soykarci toplanti1

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!