Ekonomi
Giriş Tarihi : 03-06-2020 13:08   Güncelleme : 03-06-2020 13:08

15 Bin çiftçiye TarımKart verilecek

Kayseri Şeker Fabrikası ile Vakıfbank protokol yaptı. 15 bin çiftçiye Tarımkart verilecek. Başkan Hüseyin Akay kartın ilk sahibi oldu.

15 Bin çiftçiye TarımKart verilecek

Kayseri Şeker Fabrikası ile Vakıfbank arasında protokol gerçekleştirildi. Kayseri Şeker, Turhal Şeker ve Boğazlıyan Şeker Fabrikalarına bağlı pancar üretimi yapan 15 bin çiftçiye, fabrika garantörlüğünde Tarımkart verilecek. İlk kart sahibi de Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay oldu.

Kartın faydaları
Vakıfbank Bölge Müdürü Cihad Akyol, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay'ı makamında ziyaret ederek, hem kartını takdim etti hem de kart ile yapılabilecek uygulamaları anlattı. Cihad Akyol, çiftçilerin bu kart ile nakit çekim yapabileceklerini ayrıca akaryakıt, gübre, yem, zirai ilaçlar, Tarım Kredi Kooperatifleri, Sulama Birlikleri gibi anlaşmalı üye işyerleri ile 6 aya kadar faizsiz şekilde kullanabileceklerini açıkladı.

Şeker desteği
Başkan Akay da, Vakıfbank ile gerçekleştirilen kart çalışmasının çiftçiler adına sevindirici olduğunu ifade ederek, "Tarımkart, kısa süre içerisinde çiftçiler adına çok önemli yardımcı ve girdi kalemi olacağına inanıyorum. Tarım Bankacılığı uygulamaları, tarım uzmanları ve 50’ye yakın tarıma özel ürün ve hizmet ile çiftçilerin finansman sorunlarını çözmeye odaklanan VakıfBank ile Kayseri Şeker’in 15 bin çiftçiyi kapsayan bir işbirliği anlaşması ile Tarım kart uygulamasını hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kampanya dönemlerimiz boyunca çiftçilerimize desteğimizi sürdürüyoruz, tarımın birçok alanında da çiftçimize çeşitli hizmetler sunuyoruz. Tarımkart ile dijital dünyanın bir gereksinimini çiftçilerimize kazandırarak, önemli bir zaman kaybının da önüne geçmiş oluyoruz, Tarımkart’ın çiftçimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.