Ekonomi
Giriş Tarihi : 14-01-2021 09:25   Güncelleme : 14-01-2021 09:41

14 Ocak Bitcoin kaç TL, Bitcoin ne kadar, Bitcoin kaç dolar, Kripto para güvenilir mi?

14 Ocak Bitcoin kaç TL, Bitcoin ne kadar, Bitcoin kaç dolar, Kripto para güvenilir mi?

Bir dönem yükselişiyle dikkat çeken ve alternatif para birimi olarak gösterilen Bitcoin konusunda vatandaşlar ve yatırımcılar arasında araştırmalar sürüyor. Son zamanlarda çokça Ocak ayı Bitcoin fiyatları, Bitcoin kaç TL aramaları yapılmaya başlandı. Bunun yanı sıra Kripto paralar güvenilir mi? Şeklindeki sorular da merak konusu oldu.14 Ocak Bitcoin kaç TL, Bitcoin ne kadar, Bitcoin kaç dolar, Kripto para güvenilir mi?

Kripto para birimlerinden popüler ve değeri en yüksek olan son birkaç günde Bitcoin 12 bin dolar düştü. Çok geçmeden tekrar 34 bin dolar seviyesine yükseldi. Geçen hafta sonu 42 bin dolar sınırına ulaşan Bitcoin, son 24 saatte 30 bin dolar'ın görülmesinin ardından yatay bir seyir izledi. 34-35 bin dolar aralığında görünen Bitcoin fiyatı şu anda 24 saat öncesine göre yüzde 0,2 artışla 34 bin 899 dolar seviyesinde. Crypto Compare'in takip ettiği 8 büyük kripto para borsasında, Bitcoin işlem hacmi dün 11 milyar doları bölerek rekor kırdı.

Analistler, Bitcoin'in hızlı yükselişinin ardından çekilmesinin bazı tüccarlar tarafından memnuniyetle karşılandığını ve Bitcoin'e 20-30 bin dolar aralığında yatırım yapan kurumsal yatırımcıların karını gerçekleştirdiğini belirtiyor. Analistler. Fiyatların gerilemesi ile ralliyi kaçırdıklarını düşünen yatırımcıların pazara girme fırsatı yakaladıklarına da dikkat çekiyorlar.

Kripto para güvenilir mi?
Güvenilir bir hizmet verebilmek aslında kripto para için vazgeçilmez bir ön koşuldur. Herhangi bir merkeze bağlı olmadığı için kullanıcılar tarafından tercih edilebilmesi için en yüksek güvenlik seviyesinde olması gerekmektedir. Bu anlamda büyük başarılar elde ettikleri bilinen bir gerçektir. Ancak bu konuda yasalara uymak gerekir. Örneğin kripto para için belki de en büyük tehlike, kullanıcıların fiziksel bilgisayarlarında oluşabilecek güvenlik açıkları veya teknik arızalardır. Bilgisayardaki sanal cüzdanlara aktarılmayan ve çevrim dışı denilen kripto para birimleri, bilgisayarlardaki sorunlar nedeniyle çökme veya hacklenme gibi durumlarda kaybolabilir. Bununla birlikte, risk oranı, saldırıya uğramış bir bilgisayardaki banka bilgilerinin çalınmasından daha yüksek değildir.