20 ŞUBAT 2020 Perşembe 02:27
Advert
Spor
Giriş Tarihi : 27-10-2019 17:55   Güncelleme : 27-10-2019 19:38

11lik Muhammed, 42 yaşındaki rakibini yendi

Sivas’ta Satranç turnuvası düzenlendi. 11 yaşındaki Muhammed Ensar Şimşek, açık kategoride 42 yaşındaki Keramettin Şahin ile mücadele etti..

11lik Muhammed, 42 yaşındaki rakibini yendi

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Satranç İl Temsilciliği organizesinde Sivas’ta düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Satranç turnuvası 3 kategoride Farabi Gençlik Merkezi Spor Salonunda yapıldı. 2 gün boyunca yapılan satranç turnuvasına 85 sporcu katılarak kıyasıya mücadele etti. Turnuvaya katılan 11 yaşındaki Muhammed Ensar Şimşek, açık kategoride 42 yaşındaki Keramettin Şahin ile karşı karşıya geldi. Yaklaşık 2 saat süren müsabakanın ardından Şimşek, 42 yaşındaki rakibini mağlup etmeyi başardı.
Turnuva sonunda dereceye giren ilk 3 sporcuya madalya takdim edildi.

Kendisinden 31 yaş büyük rakibini yendiği için mutlu olduğunu ifade eden 11 yaşındaki sporcu Şimşek, “11 yaşındayım ve 42 yaşındaki biriyle satrançta rakip oldum. Bayağı zorlu geçti ama en son öne geçtim ve sonrada kazandım. Hamleler beni zorladı. Büyük yaşındaki biriyle oynamak bana göre normal bir şey. Hep oynuyorum” dedi.

Turnuva ile ilgili açıklama yapan Satranç İl Temsilcisi Hasan Yıldırım, turnuvaya katılan sporculara teşekkür ederek, “Turnuvamız 2 gün sürdü. 2 gün boyunca 6 turda yarıştılar sporcularımız. Burada dereceye giren sporcularıma ödüllerini vereceğiz. Burada almış oldukları ödüller ve başarılar kendi akademik kariyerleri için kullanabilecekler. Biz Sivas’ta ki bütün çocuklarımızın, bütün ailelerimizi, velilerimizi satranç sporunun gelişmesi için katkı ve desteklerini bekliyoruz. Herkesi turnuvalarımıza davet ediyoruz. Önümüzde de birçok turnuvamız olacak. Tüm herkese de katkılarından dolayı da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA