10 Kişiden Dokuzu Sığınmacı Kabulüne Karşı

Sığınmacı kabulü

10 Kişiden Dokuzu Sığınmacı Kabulüne Karşı! Konsensus Araştırma Şirketi tarafından yapılan ankette Türkiye’ye yeni sığınmacı kabul edilmesi gerektiğini düşünenlerin oranı yüzde 9,1’de kaldı.

Ankette Türkiye’de son dönemde sıkça tartışılan mültecilere ilişkin tartışmalar da soruldu.

Katılımcılara ‘Türkiye’ye artık sığınmacı kabul edilmemelidir ifadesine katılıyor musunuz katılmıyor musunuz?‘ sorusu yöneltildi. Bu ifadeye katıldığını söyleyenlerin oranı yüzde 67,7 olarak belirlendi. Kısmen katıldığını belirtenlerin oranı yüzde 23,2, ‘Katılmıyorum’ diyenlerin oranıysa yüzde 9,1 oldu.

türkiye'ye artık sığınmacı kabul edilmemelidir ifadesine 'katıldığını' söyleyenlerin oranı, 'katılmadığını' belirtenlerin oranında yüzde 58.6 daha fazla. - sputnik türkiye, 1920, 17.08.2021

Parlamenter sistem isteyenlerin oranı yüzde 55,5

Katılımcılara ‘Sizce Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile mi, Parlamenter Sistem ile mi yönetilmelidir?‘ sorusu da yöneltildi. ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi‘ yanıtını verenlerin oranı yüzde 44,5, ‘Parlamenter Sistem‘ yanıtını verenlerin oranıysa yüzde 55,5 oldu.

Erken seçim isteyenlerin oranı yüzde 41,5

Katılımcıların yüzde 58,5’i, erken seçimle ilgili kendilerine yöneltilen soru üzerine ‘seçimlerin normal zamanında yapılması gerektiğini‘ söyledi. Erken seçimi destekleyenlerin oranı ise yüzde 41,5 olarak gerçekleşti.

  - sputnik türkiye, 1920, 17.08.2021

Kanal İstanbul’a karşıtlık yüzde 63,4

Araştırma kapsamında katılımcılara Kanal İstanbul’un hayata geçirilmesini isteyip, istemedikleri soruldu. “İstemiyorum diyenlerin oranı yüzde 63,4, ‘İstiyorum‘ diyenlerin oranıysa yüzde 36,6 oldu.

En başarılı belediye başkanı Mansur Yavaş

Türkiye genelinde başarılı bulduğunuz belediye başkanı kimdir?‘ sorusuna ise katılımcıların yüzde 37,9’u ‘Mansur Yavaş‘ yanıtını verdi. ‘Ekrem İmamoğlu‘ diyenlerin oranı yüzde 12,5, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın ismini söyleyenlerin oranı yüzde 4,0 olarak belirlendi.

yavaş, katılımcıların türkiye genelinde en başarılı bulduğu belediye başkanı olarak öne çıktı. - sputnik türkiye, 1920, 17.08.2021

Türkiye’nin yüzde 60,7’si ‘Adalet yok’ diyor

Anketin sonucuna göre Türkiye’de adalet olduğunu düşünenlerin oranı yalnızca yüzde 39,3. Katılımcıların yüzde 60,7’si, “Sizce Türkiye’de adalet var mı, yok mu?” sorusu üzerine ‘Yok‘ yanıtını verdi.

türkiye'de adalet var diyenlerin oranı ise yüzde 39.3 olarak belirlendi. - sputnik türkiye, 1920, 17.08.2021

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!