Gündem
Giriş Tarihi : 31-05-2020 16:28   Güncelleme : 31-05-2020 16:28

1 Haziran 2020 Hava Durumu

Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Yozgat illerinde 1-5 Haziran günlerinde Hava Durumu nasıl olacak. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü uyarıda bulundu.

1 Haziran 2020 Hava Durumu

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü, Haziran ayının ilk haftası için vatandaşları hava durumuna istinaden uyardı. Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 4 gün boyunca Kayseri, Kırşehir, Nevşehnir, Sivas ve Yozgat'ta aralıklarla yağış olacağı ve Cuma gününden itibaren de hava sıcaklığının artacağı iade edildi.

Yağış var
Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü'nün yazılı açıklamasında, "Ülkemizin bu gece saatlerinden itibaren yeni bir serin ve yağışlı sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Hafta ortasına kadar kuzey, iç ve batı bölgelerde (Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz bölgesinin iç kesimlerinde) görülecek yağışların sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların; 1 Haziran Pazartesi) Trakya, Güney ve İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile göller yöresinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 
Yağışlı sistemin; Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk sahasında bulunan Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat illerinde önümüzdeki 4 gün boyunca aralıklarla etkili olduktan sonra, Cuma günü (05.06.2020) bölgemizi terk edeceği tahmin ediliyor" denildi.

Cuma artacak
Açıklamada "Hava sıcaklıklarının Perşembe gününe kadar mevsim normalleri civarı ve biraz altında seyredeceği ancak; Cuma gününden itibaren hissedilir derecede artacağı ve mevsim normalleri üzerine yükseleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; hafta ortasına kadar önümüzdeki üç gün bölgemizde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. Ülkemizi etkileyen sistemle birlikte görülmesi muhtemel meteorolojik hadiselerin oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, yayımlanacak olan meteorolojik uyarı ve raporların takip edilmesi önem arz etmektedir" cümleleri kuruldu.