Youtube Kullananlar Dikkat

Sosyal video paylaşma plartformu olan Youtube, yeni özelliği HDR ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Youtube  Kullananlar Dikkat

Sosyal video paylaşma plartformu olan YouTube, getirdiği yeniliklere bir yenisini daha ekleyerek, HDR destekli özelliği ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Şimdilik sınırlı sayıda Android kullanıcılarında test edildiği söylenilen, HDR özelliğinin uygulamaya geçtiği takdirde Google tarihinde bir ilk olacağı da belirtiliyor.

Peki HDR Desteği Nedir?

Yakın zamanda sosyal video paylaşma plartformu olan Youtube’de uygulanması beklenilen HDR özelliğinin tanıtımı ise;  teknoloji bloggerları tarafından, görüntülerde yüksek kontrast, canlı renk, karanlık sahnelerde ise alan derinliği olarak açıklanıyor.

Söylentilere göre henüz test aşamasından da olan, HDR güncellemesi uygulamaya girdiği takdirde ilk kez, Google Pixel, LG V30, Samsung Galaxy S8 ve Note 8 ve ayrıca Sony Experia XZ Premium cihazlarında aktif olacak.

Test yayınında olan HDR özelliğinin, şu an yukarıda belirtilen cihazlara sahip olan bazı kullanıcılarda aktif hale gelebileceği de belirtildi.

Youtube Ne zaman Kuruldu?

Google şirketlerinden birisi olan Youtube, 2005 yılında Chad Hurley, Jawed Karim ve Steve Chen tarafından kuruldu.

Geçmişten bugüne birçok farklı kanal tünellerine sahip olan Youtube’nin ilk videosu Jawed Karim tarafından yüklenirken, uygulamanın tarihinde en fazla izlenen videosu ise PSY-Gangnam Style isimli video oldu.

Youtube’nin işleyiş şekli olarak ise;  plartforma hergün yaklaşık 65,000 videonun yükleniyor. Yüklenilen videolardan uygunsuz özelliğe sahip olanlar ise; kullanıcıların şikâyeti üzerine, YouTube yetkilileri tarafından detaylı olarak incelendikten sonra siliniyor.

 

 

youtube youtube hdr video klip HDR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı