Youtube Kanal Sahiplerine Müjde

Youtube'nin resmi hesabından yapılan açıklamada, içerik karşılığı kullanıcılardan alınan komisyon ücreti özelliğinin kapatılacağı duyuruldu.

Youtube Kanal Sahiplerine Müjde

Sosyal video paylaşım ağı Youtube tarafından yapılan açıklamada 2013 yılında uygulamaya konulan ücretli kanallar özelliğinin kapatılacağı duyuruldu.

İddialara göre sosyal video paylaşım plartformu olan Youtube, 2013 yılında uygulamaya koyduğu özellik sayesinde kullanıcılarından yayınladığı bazı içeriklerin karşılığında üsretli komisyonlar alıyordu.

Şimdi verilen Youtube tarafından yapılan açıklamalara göre; Youtube kullanıcıları arasında pek tutmayan içerik karşılığı komisyon özelliğinin Aralık ayından itibaren sonlandırılması bekleniyor.

Youtube’nin verdiği karara ilişkin olarak resmi blog’undan açıklama yapan Google ise bu durumun gerekçesini "Ne içerik üreticileri ne de izleyiciler araında popüler olamadı." Notu ile açıkladı.

Bir diğer sosyal video paylaşım plartformu olan Youtube Red ise iddialara göre verile nbu karardan hiçbir şekilde etkilenmeyecek.

YouTube, sonraki dönemlere ilişkin yaptığı planları arasında ise, video üreticilerinin para kazanabilmesi amacıyla daha fazla içeriğe sponsor olma ihtimali yer alıyor.
 

Youtube Ne zaman Kuruldu?

Google şirketlerinden birisi olan Youtube, 2005 yılında Chad Hurley, Jawed Karim ve Steve Chen tarafından kuruldu. Geçmişten bugüne birçok farklı kanal tünellerine sahip olan Youtube’nin ilk videosu Jawed Karim tarafından yüklenirken, uygulamanın tarihinde en fazla izlenen videosu ise PSY-Gangnam Style isimli video oldu.

Youtube’nin işleyiş şekli olarak ise;  plartforma hergün yaklaşık 65,000 videonun yükleniyor. Yüklenilen videolardan uygunsuz özelliğe sahip olanlar ise; kullanıcıların şikâyeti üzerine, YouTube yetkilileri tarafından detaylı olarak incelendikten sonra siliniyor.

youtube youtube abone youtube kanal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı