Yıldız Tilbe gerçek ismi nedir

Türkiye'nin en önemli şarkıcılarından ve bestecilerinden birisi olan Yıldız Tilbe'nin gerçek ismi nedir? Yıldız Tilbe kaç yaşında? Yıldız Tilbe nereli? Yıldız Tilbe kimdir? İşte yanıtları

Yıldız Tilbe gerçek ismi nedir

Türkiye'nin taraflı tarafsız her kesiminden büyük övgüler alan, gerek sempatikliği gerekse sesi ile Türk müziğine damga vuran isimlerden birisi olan, besteci ve şarkı sözü yazarı olan Yıldız Tilbe hakkında bir çok insanın bilmediği ve merak ettiği noktalar var.

Sahnede sesi ile büyülediği kadar hareketli şarkılarında yaptığı danslar ile alkış toplayan gerek orta yaş gerekse gençlerin çok sevdiği isimlerden birisi olan Yıldız Tilbe'nin gerçek adını acaba kaç kişi biliyor? İşte Yıldız Tilbe hakkındaki satır başları..

Yıldız Tilbe kimdir?
16 Temmuz 1966 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi. İzmir'e bağlı Konak ilçesi Gültepe semtinde bir gecekondu evinde dünyaya gözlerini açtı. Zaza ve Kürt asıllı Türk ailenin 6 çocuğundan en küçüğüdür. Ailesi, kendisine Yadigar ismiyle hitap etmektedir. Annesinin adı Altun, babasının adı Ali'dir. Eğitim hayatını Ortaokul 2. sınıfa kadar sürdürmüş, ailevi nedenlerden ötürü okulunu bırakmak zorunda kalmıştır. Çok küçük yaşlarda çalışmış ve şarkı söylemeye başlamıştır.  Henüz 17 yaşında iken evlenmiştir. 19 yaşında iken anne olmuş ve Sezen Burçin adında bir kız çocuğu dünyaya getirdi. 5 yıl evli kaldığı Güngör Karahan'dan 1989 yılında ayrıldı. Sonraları İzmir'de çeşitli gece kulüplerinde şarkıcı olarak sahneye çıktı. İlk olarak 1990 yılında Cengiz Özşeker'in patronu olduğu bir kulüpte sahne aldı. 1991 yılının sonlarında Sezen Aksu, Yıldız Tilbe'nin ismini duyup kendisini dinlemeye gelmiş ve vokalistlik teklif etmiştir.
2 sanatçı tanışmış, Tilbe vokalistlik teklifini kabul ederek İstanbul'a gelmiş, Sezen Aksu'nun evine taşınmıştır. Sezen Aksu'ya konserlerinde ve albümlerinde vokallik yapmıştır. Sezen Aksu ile yolları ayrıldıktan sonra İstanbul'un gece kulüplerinde şarkı söylemeye devam etti. Bu sırada Cem Özer'in "Laf Lafı Açıyor" isimli programında solistlik teklifi almış ve bir süre programın solisti olarak şarkı söylemiştir.
Bu programda kazandığı ün ile albüm teklifleri alarak 1994 yılının yazında ilk klibini Cenk Torun'la birlikte oynadığı "Delikanlım" adlı parçaya çekti. Bu yıllarda birçok sanatçıya hit olan şarkılar vermiş, vokaller yapmıştır.
1996 yılında narkotik şube tarafından sanatçının evine yapılan baskında bir miktar esrar bulunmuş ve Yıldız Tilbe 3 gün gözaltında tutulmuş ardından serbest kalmıştı. Esrardan kurtulmak için Balıklı Rum Hastanesinde bir süre tedavi gördü.
Yazdığı şarkılarda hüzün, aşk ve ayrılık konularını edinmiş olan Yıldız Tilbe şarkıları ve bestelerinde romantik konuları işlemiştir Tarz olarak pop ile başlamış ve repertuvarını genişleterek arabesk, halk müziği ve sanat müziği formlarını da kullandı. 2006 yılında yayınlanan ve sanatçının maxi-single çalışması olan Tanıdım Seni, 6 şarkı ve 2 versiyonla toplamda 8 şarkı barındırıp, sanatçının 11. albümüdür. Albümdeki tüm şarkıların söz ve müziği Yıldız Tilbe'ye aittir.
2012 yılının başlarında TRT Müzik kanalında 5 hafta süren "Şarkıların Yıldızı" adlı müzik programı yaptı. Program daha sonra TRT'nin maddi imkanlarının yetersizliği gerekçesi ile yayından kaldırıldı. 28 Ekim 2012 tarihi itibariyle her pazar akşamı Flash TV'de yayınlanan "Yıldız Tilbe ile" isimli televizyon programıyla ekranlara geri dönmüştü. Yıldız Tilbe, bu sezon O Ses Türkiye isimli ses yarışmasında jüri üyeliği yapmaktadır.

Albümleri
1994: Delikanlım
1995: Dillere Destan
1996: Aşkperest
1998: Salla Gitsin Dertlerini
2001: Gülüm
2002: Haberi Olsun
2003: Yürü Anca Gidersin
2004: Yıldız'dan Türküler
2004: Sevdiğime Hiç Pişman Olmadım
2005: Papatya Baharı
2006: Tanıdım Seni
2008: Güzel
2009: Aşk İnsanı Değiştirir
2010: Hastayım Sana
2011: Oynama
2013: Yeniden Eskiler Arabesk
2014: Şivesi Sensin Aşkın

Yıldız Tilbe gerçek ismi Yıldız Tilbe nereli Yıldız Tilbe kaç yaşında Yıldız Tilbe kasetleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor