Yeni trend Cam Balkon Sistemleri

İnşaat sektörünün yeni üyelerinden birisi Cam Balkon Sistemleri. Bu konuda yasal sorumluluk nedir? Cam Balkon fiyatları ne kadar? İşte tüm ayrıntılar haberimizde..

Yeni trend Cam Balkon Sistemleri

Türkiye'nin hep trend olan sektörü kuşkusuz ki inşaat sektörü. Temelinden teslimatına kadar geçen süreçte kullanılan birbirinden önemli yüzlerce madde ve malzeme, ekonomiye verdiği canlılık ile adeta toplumun temel taşlarından birisi olurken inşaat sektörünün son yıllardaki yeni üyesi Cam Balkon Sistemleri, binaları ve balkonları süslemeye devam ediyor.

İnşaat sektörünün hiçbir krizden etkilenmeyen yapısı, sürekli yeni evler, ofisler ve iş hanı inşaatlarının teslim edilmesi, aslında bu sektörün ne kadar sağlam temellere dayandığını daha net bir şekilde gösteriyor. Özellikle ev sahibi kişilerin, evlerin balkon kısmını adeta bir oda gibi yaz kış kullanmak adına Cam Balkon Sistemlerini tercih ediyor olması, bu yönde ciddi bir sektör oluşmasına neden oldu. Cam Üretim firmaları, bu sektörün lokomotifi gibi görünse de birbirinden önemli bir çok şirket, cam balkon sistemleri üzerine uzmanlaşarak bu pazarda kendine yer bulur ve hizmet verir oldu. 

Kayseri Cam Balkon fiyatları
Nüfus kalabalığı yerleşim yerlerinde yaşayan vatandaşların daha çok rağbet gösterdiği Cam Balkon sistemleri, halka en iyi ve kaliteli hizmet vermeye çabalarken bunu da en ucuz şekilde sunmaya da özen gösteriyor. Bir çok firmanın rekabet içerisinde olması, iş ve hizmet kapsamına olumlu yansıyor.

Fiyatlar da insanları memnun eden bir çizgide. Cam metal iş birliğinin estetiği ile hem kullanışlı hem de bir çok avantajı bulunan Cam Balkon sistemleri, bir çok şehirde farklı farklı fiyatlar ve kalitelerle vatandaşın önüne sunuluyor. Kayseri'de de kalitesine göre fiyatlar değişiyor. Cam Balkon sistemleri, metrekare fiyat üzerinden fiyatlandırılıyor. Buna göre Kayseri'de 120 TL ile 150 tl arasında m2 fiyatlar bulunuyor. Kalitesine göre bu fiyatların 200 TL'ye kadar yükseldiği de gözleniyor.

Yasal sorumluluk..
Konut sahiplerinin en çok dikkat etmesi gereken nokta da burası. Cam Balkon yaptıracak konut sahipleri, yasal sorumluluklarının da bilinci içerisinde olması kaçınılmazdır. Balkonu PVC doğramayla veya cam balkon sistemi ile kapatmak isteyen ev sahipleri, bu konuda yasal sorumluluklarını bilmeli.

Yapılacak değişiklikler, binanın dış bölümünü doğrudan etkilediği için, ortak yerlerdendir. 634 sayılı Kat Mülkiyeti Yasası’nın 19.maddesinin 1. fıkrasında kat maliklerinin, ana taşınmazın mimari durumunu titizlikle korumaya mecbur oldukları belirtiliyor.

2. fıkrada ise kat maliklerinden birinin, değişiklik yapmak için bütün kat maliklerinin 5'te 4'ünün  yazılı onayını alması mecburi. Binaların balkon kısımları da, bu madde kapsamına giriyor. Binanın dış görüntüsünü değiştiren, işlemlerin projede olmaması veyahut kat maliklerinin 5'te 4'ünün yazılı onayını almadan cam balkon yaptırma, cam balkon yaptırılarak oda ile balkon arasındaki duvarı kırdıranlar için "Eski haline getirme" cezası veriliyor.

Netice itibariyle; konutun görünen yüzlerinde gerçekleştirilecek tadilat işlemlerinde çok dikkatli olunması ve komşuluk haklarını gözönüne almak en mantıklı hareket olacaktır.

Cam Balkon Cam Balkon Sistemleri Kayseri Cam Balkon Fiyatları Cam Balkon Yasal Sorumluluk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri OSB Atletikspor galibiyetle başladı
Kayseri OSB Atletikspor galibiyetle başladı
Galatasaray’dan sert açıklama
Galatasaray’dan sert açıklama