Whatsapp Apple’dan emojilerini ayırdı

Sosyal medya mesajlaşma platformu olan Whatsapp emojilerinde farklılığa gitti.

Whatsapp Apple’dan emojilerini ayırdı

Milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya mesajlaşma mecrası farklı bir özelliğe imza attı. Eğer ki bir whatsapp uygulamanız varsa emojilerin biraz farklı görünmesine hazır olun. Emojipedia, popüler mesajlaşma uygulamasının en yeni Android beta sürümünde ilk kez emoji ayarlarını değiştirdiğini söyledi. 

Şimdiye kadar, WhatsApp her zaman Apple'ın emoji setini kullanıyordu. Bir Apple cihazı kullanıyorsanız, muhtemelen aynı emojileri görmeye devam ediyorsunuz. Fakat bir Android kullanıcısıysanız, sonunda yeni olanları göreceksiniz. Çünkü, WhatsApp kendi tasarladığı emoji dizisini kullanıma sunuyor. Güncelleme, şimdiye kadar yalnızca WhatsApp'ın en son beta sürümünü çalıştıran Android müşterilerine hitap ediyor, ancak önümüzdeki haftalarda ve aylarda platform için daha geniş bir tanıtımın yapılması bekleniyor.

Bununla birlikte, WhatsApp'ın iOS'da oluşturulan yeni emoji'yi de kabul edip etmeyeceği henüz belli değil. Yeni WhatsApp seti, Unicode'un en yeni standardı Emoji 5.0'ı kullanıyor; bu, WhatsApp içindeki yeni emojilerin bazıları henüz iOS'ta mevcut değil.
Google kısa bir süre önce Gboard adını taşıyan klavyesi üzerinde Bitmoji desteği sunmaya başlamıştı. Apple ise yeni akıllı telefonu iPhone X ile kullanıcılarına yüz ifadelerini emojiye çevirme imk’anı sunuyor. 

Whatsapp Whatsapp'a yeni özellik geldi Whatsapp'a emoji özelliği Whatsapp emojilerini değiştirdi Emoji Apple Android
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri son dakika. Kayseri uyuşturucu operasyonu
Kayseri son dakika. Kayseri uyuşturucu operasyonu
Arnavutköy son dakika.. Suriyeli baba dehşeti
Arnavutköy son dakika.. Suriyeli baba dehşeti