Welliton'dan U dönüşü - Kayserispor'un kararı

Kayserispor ile sözleşmesini tek taraflı fesheden Welliton Soares, yeniden anlaşma yapabilmek için kılı kırk yarıyor. Kayserispor kulübü ise iki yoldan birini tercih edecek

Welliton'dan U dönüşü - Kayserispor'un kararı

Kayserispor ile sezon sonuna kadar sözleşmesi bulunmasına rağmen, sezon başı kendisine ödenmesi gereken peşinatın geç ödendiğini gerekçe gösteren ve avukatı kanalıyla anlaşmanın feshine giden Welliton Soares, büyük bir yanlışın içerisine girdiğini anladı.

Sözleşme istiyor
Geride kalan sezonun noktalanması sonrasında Kayserispor'dan ayrılmayı isteyen, sezon öncesi kamp çalışmalarına geç katılan Brezilyalı futbolcu Welliton Soares, haklı olarak feshettiğini düşündüğü sözleşmesini, haksız olarak iptal ettiğini anladı. Kayserispor kulübünün kendisi için ödemesi gereken parayı zamanında yatırdığı ancak Türkiye ile Brezilya bankaları arasındaki aksaklıktan ötürü hesabına bir gün geç geçtiğini fesh işlemi sonrasında anlayan Welliton, şimdi yeni bir sözleşme yapmak istiyor.

Kayserispor haklı
Sözleşmesinin fesh işleminin TFF tarafından onaylanması halinde gerek Hukuksal gerekse FIFA nezrinde tamamen haksız bir fesh yapmış olacağını anlayan Welliton, Kayserispor kulübü ile yeniden anlaşmak ve yaşanan olayı silmek istediğini dile getirirken bu kez Kayserispor kulübü, ipleri eline aldı.

Kayserispor ne yapacak?
Welliton'un şartlarını kabul etmeyen ve kendi şartlarını oluşturmak isteyen Kayserispor kulübü, ya Welliton'un sözleşme fesh kararının TFF'ye ulaşmasını beklemeden kendi şartlarını oluşturup Welliton ile sözleşme yapacak ya da fesh işlemini dikkate alarak sözleşme yapmayıp dava yoluna gidecek. Kayserispor, ikinci yolu seçtiği taktirde gerek Welliton gerek Welliton'un menajeri ve avukatına gerekse yeni anlaşma yapacağı kulübe tazminat davası açma hakkına sahip.

Sarı Kırmızılı kulüp, ilk olarak bu sezon 1 Milyon 400 Bin Avro alacak olan Welliton'a bu sezon için yeni bir sözleşme sunacak ve bu rakam 800 Bin Avro olacak. Welliton'un bu rakamı kabul etmesi halinde 1 yıllık sözleşme yapılacak. Welliton için sezon başında bekletilen disiplin kararı da uygulamaya konulacak. Bu rakam da 50 Bin Avro oalcak. 
Bu teklifin kabul edilmemesi halinde hukuki girişimler yapılacak. Kayserispor'un Welliton ile ilgili hukuki girişimi kazanması büyük olasılık. Bu dosyanın karara bağlanması ve Kayserispor'un haklı bulunması halinde Welliton'un zararı çok daha büyük boyutta olacak. 

Haber: Yavuz YIKILMAZ

Kayserispor Welliton Soares Welliton sözleşme TFF
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Abdullah K     2017-08-12 Wellinton oynatılabilse çok iyi futbolcu.. 2. sınıf şarkıcılara 300.000 tl verip ortadan kalkalı yıllar olan ancak Erzurum oltu kazasında olan şarkıcılı sezon açılışını yapana kadar Welliton un kalan parasını verseydiniz.. Kuş yuvadan uçtu. sıkılmadan ip elimize geçti diye yalan söylüyorlar.. sonra açılışta 20.000 değil 7.000 kişi vardı.. Şimdi de Hadise gelecekmiş..Bana kalırsa eski dansöz Nesrin Topkapı, Tanyeli yenilerden gelse daha iyi. Hiç değilse 10.000 kişi gelir. Sadece şarlatanlık
SÖZLEŞME     2017-08-10 Bu saatten sonra welittondan hayır gelmez! Onun bir an önce yollanması gerekir yada adama hakkı olan paradan düşük sözleşme imzalatmasida sinekten yağ çıkarmaktan başka bir şey değil ama en az 25 gol atarsa 1.4 yoksa 800 bin alır diye bir madde konulup iki yıllık sözleşme imzalatılir ise seneye iyi bir bedele gönderilebilir.
Oguzhan     2017-08-10 Dedik ya vardir bunda da bir hayir diye... welliton kendi bacagina sIktI ama bu oyuncunun bize yarari daha olurmu bilinmez o yüzden ya kendisi kayseride 800 bine oynar yada hukuki yollara bas vurup bunun alacagi parayla baska oyuncu hatta oyuncular alina bilir dünya yildizi gyan bile nonuslarla birlikte hatirladigim kadariyla 900bine (€) oynuyor ikitane 2.ligden yada avrupadan ikitane 400ser lik oyuncu takviye edile bilinir
ekrem     2017-08-10 bu her zaman anı planları yapıyor gol atıyor ama karater sıfır erol başkan hiç mudahane etmemeli hukuk başlatmalı kayseri kim se n kim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Ceceli hakkında flaş iddia.. Michelle Demishevich kimdir
Mustafa Ceceli hakkında flaş iddia.. Michelle Demishevich kimdir
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum