Vergi taksidini zamanında yatıramayanlar için

Vergi borcunu yapılandıran ve taksitlerini ödemek için gün bekleyen binlerce vatandaş, zamanında ödeme yapamamanın sıkıntısı içerisinde

Vergi taksidini zamanında yatıramayanlar için

Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından geçtiğimiz haftalarda kabul edilen torba yasası vergi affı ve vergi yapılandırması çerçevesinde borçlarını zamanında ödeyemeyen binlerce mağdur oluştu.

Vergi dairelerinde yapılandırmanın ilk taksit ödemelerinin son günü büyük bir yoğunluk yaşandı. Bu yoğunluk çerçevesinde veznelerden işlem yapabilmek için sıra bulamayan insanlar, internet üzerinden işlemlerini gerçekleştirmenin çabasına düytü. Ancak internettede sağlıklı veri akışı olmayınca mağduriyet büyüdü.

Şimdi binlerce insan, yoğunluktan ötürü vergi yapılandırma taksidini ödemeyemedikleri için oluşan mağduriyetlerinin giderilmesi için çaba sarfediyor. Yapılandırmaların bozulmaması adına gerek Vergi Dairesi yetkilileri ile konuşan gerekse internet üzerinde kendileri için doğru bilgi arayışında olan insanlar, her türlü vergi ve vergi cezaları, gecikme faizleri ve zamları, gümrük vergileri, trafik, askerlik, nüfus, seçim, karayolu geçiş ücreti RTÜK idari para cezaları, Yurt-Kur öğrenim ve katkı kredisi ile SGK ve belediyelere olan borçları bundan sonrası için daha düzenli ve zamanında ödemenin planını yapıyor.

6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandırılan alacakların peşin ve ilk taksit ödeme süresi gerek Vergi Dairesi veznelerinde olduğu gibi gerekse banka vezneleri ve internet bankacılığı üzerinde de gerçekleştirilebilmişti.

Vergi Vergi Taksidi Vergi Yapılandırma Borcu Vergi Taksit Borcu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray 21.şampiyonluğu böyle kutluyor
Galatasaray 21.şampiyonluğu böyle kutluyor
Flaş gelişme ! Fenerbahçe finalde
Flaş gelişme ! Fenerbahçe finalde