Vakumlu aşk testi için ölümü göze alıyorlar - Yeni trend vakumlu aşk

Japonların vakumlu aşk ispatı birçok kişinin şimdiden dikkatini çekmeyi başardı. Fakat uzmanlar uyarıyor.

Vakumlu aşk testi için ölümü göze alıyorlar - Yeni trend vakumlu aşk

Son zamanların trendi haline gelen vakumlu aşk testi tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Japonya'da sıra dışı bir fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. Sevgililerine olan bağlılıklarını göstermek için vakumlu plastik torbalara giren çiftler, görenleri hayret içinde bıraktı. 

Fotoğrafçı Haruhiko Kawaguchi 2009 yılından beri barları, sokakları, parkları gezip istekli çiftleri arıyor. Haruhiko'ya göre aşk iki kişinin bir kişi olması ve o bunu fotoğraflarında birleştiriyor. Aşklarını ölümsüzleştirmek farklı bir anıya sahip olmak isteyen çiftler heyecanla kabul ediyorlar. Makyaj, kıyafet, mekan çiftlerin istediği şekilde kendilerini en iyi nasıl hissediyorlarsa öyle şekillendiriliyor. 

Tokyo merkezli fotoğrafçı Haruhiko Kawaguchi, oksijeni alınmış vakum torbalarını kullanarak gerçekleştirdiği fotoğraf çekiminde, boğulma tehlikesine önlem olarak sağlık görevlilerini de hazır bulunduruyor. Çiftler vakumlu poşetin içine giriyor. Derin bir nefes alıyorlar ve poşetin içindeki hava çekiliyor. 10 saniye içinde çekebildiği kadar fotoğraf çekiyor. İşlem bittiğinde çiftler sanki rollercoasterdan inmişler gibi adrenalinlerinin çok yüksek olduğunu söylüyorlar. 

Küçük bir hatanın bile hayati risk teşkil edebileceği bu fotoğraf çekimi, düşünülenin aksine pek çok çiftin ilgisini çekti. Sıra dışı karelerin yayımlanmasının ardından, fotoğrafçı Kawaguchi sayısız yeni evli çiftten talep aldığını ifade etti. Kawaguchi, ''vakumlama sistemini çiftlerin birbirlerini ne kadar bağlı olduklarını ve sevdiklerini göstermek için seçtim. İlk önce çiftlerle sohbet edip onlara neler olacağını söylerim. Önce provasını yapıp, daha sonra fotoğraf çekimine başlarız. 

Vakumlu Aşk Testi Fotoğrafına Nasıl Hazırlanıyor?
"Çiftlere önce yağ ve soğutucu jel sürüyorum. Onları daha sonra poşetin içine koyup içerideki havayı elektirk süpürgesiyle çekiyorum. Ardından hızla birkaç kare çekip asistanım yardımıyla poşeti açıyoruz'' dedi.


 

Vakumlu aşk Vakumlu aşk testi için neler yapılmalı Test Japonya'da vakumlu aşk testi Vakumlu test için sıraya girdeler Aşk testi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı