Uzmanlar Şeker Seviyesini Düşüren Besinlerin Listesini Verdi

Besinler konusunda seçici davranmak zorunda olan şeker hastalarına uzmanlar şeker seviyesini düşüren besinlerin listesini verdi.

Uzmanlar Şeker Seviyesini Düşüren Besinlerin Listesini Verdi

Rahatsızlıkları nedeniyle her besini tüketemeyen şeker hastalarına uzmanlardan şekeri düşüren besinler önerisi geldi.Şeker hastalığının bilinçsiz beslenme ile birleştiğinde tehlikeli bir hal aldığını belirten uzmanlar hastalara besinler konusunda seçici davranmaları gerektiği önerisinde bulundu.

Uzmanlar ayrıca uzun süreli olarak yorgunluk, halsizlik, susuzluk ve açlık hissi yaşayan bireylerinde tedbir amaçlı muayene olmaları gerektiğinin de altını çizdi.Uzun süren yorgunluk hali, ani öfke, susuzluk, ağız kuruluğu ile belirti veren şeker hastalığına yönelik tüketilmesi gereken besin listesi ise uzmanlar tarafından açıklandı.

Düzenli tüketildiği takdirde yükselen şekeri düşürdüğü söylenilen besinlerin başında ise keten tohumu geliyor. Uzmanlar, keten tohumunun içeriğinde bulunan yüksek lif ve yağ oranlarının hastalar için oldukça faydalı olduğunu ifade ediyor.

Önerilen besinlerden bir diğeri olan tatlı patates ise; sahip olduğu düşük, glisemik endeksi özelliği ile hastalarda yaşanan açlık hissini bastırıyor.

Listede yer alan elma sirkesi ve limon karışımı ise, karbonhidrat içerikli yemeklerle birlikte eser miktarda tüketildiğinde glisemik indekslerin düşmesinde etkili oluyor.

Son olarak uzmanlar tarafından şeker hastalarına şiddetle önerilen bir diğer karışım ise lahana kürü.
Bu kürü hazırlamak ise oldukça kolay. Lahananın dış kısmında bulunan kaba yapraklar aldıktan sonra lahananın geri kalanı, klorsuz su içerisinde bir müddet dakika bekletildikten sonra, 10-15 dakika kadar kaynamaya bırakılıyor. Sonrasında ise ılımaya bırakılan su aç ve tok karına da her gün düzenli olarak tüketilebiliyor.

 

Şeker hastalığı insülin direnci lahana kürü sirke limon keten tohumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı