Twitter’den yeni karakter özelliği

Sosyal medya platformları arasında en güçlü kullanıcı kitlesine sahip olan Twitter merakla beklenen özelliğini duyurdu.

Twitter’den yeni karakter özelliği

Twitter, bir iletideki karakter üst limitinin 140'tan 280'e çıkarılmasının denenmeye başlanacağını duyurdu. Karakter sınırının arttırılmasındaki en önemli sebep dünya dillerinin aynı karakter sayısıyla aynı şeyleri anlatamaması. Örneğin Japonca veya Güney Kore dillerinde çok az karakter ile kullanıcılar dertlerini anlatabiliyor. Yapılan araştırmalar Twitter’da ortalama 15 karakterin yeterli olduğunu göstermiş. İngilizce’de ise ortalama bunun iki katı ve 34 karakter civarında. İngilizce konuşanların yüzde 9’u Twitter’da 140 karakterin tamamını kullanıyor.  

Firma özellikle İngilizce dilinde karakter sınırının büyük sıkıntı oluşturduğunu ifade ediyor. 280 karakter sınırı ise orijinalin tam iki katı ve böylece yine bir ikonik sınır oluşturulacağı düşünülüyor. Özellikle düşüncelerini sıralı gönderiler ile anlatmaya çalışanlar için yeni sınır çok faydalı olacak. 
 
Bu noktada Twitter’ın asıl olarak bir türlü yüksek büyüme rakamlarına ulaşamayan kullanıcı sayısına yönelik bir hamle yaptığını söylemek yanlış olmaz. Şimdilik deneme sürecinin ne kadar devam edeceği açıklanmadı. Bununla birlikte test kullanıcısı olmadan hali hazırda 280 karaktere çıkmanın bir yolu bulunuyor. Chrome tarayıcınıza Tampermonkey eklentisini kurduktan sonra GitHub üzerindeki bu dosyayı eklenti üzerinde çalıştırmanız gerekiyor. Sonrasında yine Chrome üzerinden Twitter adresine gidiyor ve tweet atmaya başlıyorsunuz. Eğer sayfa değiştirirseniz eklenti çöküyor. Bunun için sayfayı yenilemek yeterli. 

Twitter Twitter'in yeni özelliği Twitter'den çok konuşulacak özellik Twitter'den karakter özelliği Karakter özelliği Twitter'e geldi Karakter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor