Turhal Şeker’de başarı gurur veriyor

Turhal Şeker Fabrikasına sözleşmeli pancar ekimi yapan çiftçilerin, pancar sökümünden başlayarak pancarın fabrikaya sevkiyatına kadar geçen süreçteki çalışmaları başarılı bulundu

Turhal Şeker’de başarı gurur veriyor

Turhal Şeker Fabrikasına sözleşmeli pancar ekimi yapan çiftçilerin, pancar sökümünden başlayarak pancarın fabrikaya sevkiyatına kadar geçen süreçteki çalışmaları Kayseri Şeker yöneticileri tarafından sürekli olarak inceleniyor ve gelişmeler kamuoyu ile paylaşılıyor.

3 Ekim 2018 tarihinde işletmeye pancar alınarak şeker üretimine başlanılan Turhal Şeker Fabrikasında 22 günlük süre içerisinde 168 bin 800 ton şeker pancarı işlenerek 22 bin ton şeker üretilmesi yöneticilerin ve çalışanların yüzünü güldürdü.

85’inci kampanya döneminde Turhal Bölgesinde bin 158 kişiye istihdam kapısı olan Turhal Şeker Fabrikasının özelleştirme aşamasında koparılan fırtınalara ve protestolara karşı en küçük bir yılgınlık duygusunu yaşamadan işe sahip çıktıklarını belirten Kayseri Pancar Koopeartifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Bu fabrika devletindi, artık Milletin, Çiftçinin oldu. Özelleştirmenin de yüz akı oldu.Şeker üretimimiz başarılı şekilde devam ediyor” dedi.

Başkan Akay ayrıca;, Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarında 2018-2019 kampanya döneminde bu güne kadar toplam 1 Milyon 73 bin ton pancar işlenerek 147 bin ton şeker üretildiğini belirtti.

Turhal seker Huseyin Akay Seker Turhal seker son dakika Kayseri Seker son dakika. Huseyin Akay son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza