TTnet çöktü mü? Modemler çalışmadı internet yok.

Türkie'de bugün internet çalışmaz hale geldi. Mobil verilerden internete erişim varken wi-fi üzerinden internete erişim sağlanamadı. Nasıl internete girilir? İnternet neden yok

TTnet çöktü mü? Modemler çalışmadı internet yok.

Türk Telekom alt yapılı olan işyleri ve ev modemleri , son 1 saat içerisinde internet erişimi sağlayamadı. İşlerini ve iletişimlerini özellikle internet üzerinden sağlayan milyonlarca insan mağdur oldu. İnternete nasıl girerim, internet neden yok sorusunun yanıtı aranırken mobil veri 3G 4,5 G erişimleri ise çalışıyordu.

Saat 15.40 civarında ev ve işyerlerinde modem üzerinden servis veren internet modemleri, adeta çalışmaz hale geldi. Türkiye'ye acaba siber bir saldırı mı oluyor? düşüncesine kapılan milyonlarca kullanıcı, akıllı telefonlarında ve tabletlerde Mobil veri üzerinden internet erişimi sağlayabildiklerini gördü.

Türk Telekom neden internete sağlanamadığı ile ilgili olarak henüz bir açıklama yapmazken TTNet kullanıcıları mağduriyetlerinden ötürü son derece üzgün ve gerginler. Milyonlarca insan internete nasıl gireceğini merak ediyor. 

İnternete nasıl girerim?
İnterneti kesik olmamasına rağmen TTNet alt yapı sorunundan ötürü internet hizmeti alamayan kişiler, Mobil cihazlarını bir modem gibi kullanarak bilgisayarlarından internete girebilir. Bunun için Mobil cihazlardan Hücresel Veri'yi aktif edip ardından da Kişisel Erişim noktası'nı açmaları gerekiyor. Telefon veya tablet ile bilgisayar arasındaki köprü kurulduktan sonra internete bağlanmış olacaksınız. TTNet veya diğer internet sağlayıcılar üzerindeki hesabınız normale dönene kadar bu şekilde internete bağlı kalmaya devam edebilirsiniz.

internet neden yok internete nasıl girerim Wifi Türkiye sorun internet sorunu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayserispor’a destek ziyareti
Kayserispor’a destek ziyareti
Bahattin Karakoç nasıl vefat etti
Bahattin Karakoç nasıl vefat etti