Trump'ın Las Vegas açıklaması Twitter'da olay oldu

Las Vegas’taki saldırı hakkında açıklamalarda bulunan ABD Başkanı Trump olaya farklı bir boyuttan baktı.

Trump'ın  Las Vegas açıklaması Twitter'da olay oldu

Las Vegas'ta silahla ateş açarak en az 59 kişiyi öldüren Amerikan vatandaşı için açıklamalarda bulunan Trump "O hasta ve deli bir adam. Onunla ilgili detaylara çok ciddi bakıyoruz. Ancak çok çok hasta bir kişiyle uğraştığımızı biliyorum." dedi. Öte yandan Trump'ın, saldırgan için "çok hasta ve deli" şeklinde açıklamalarda bulundu. Daha sonra ABD başkanı Trump’ın bu açıklamaları özellikle sosyal medyada tepki ve tartışmalara neden oldu.


Trump, Porto Riko'ya yapacağı ziyaret öncesinde Beyaz Saray'da basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.
Pazar gecesi Nevada eyaletinin Las Vegas kentindeki bir konser alanına, kaldığı otelin 32'inci katından ateş açarak en az 59 kişinin ölümüne ve 525 kişinin yaralanmasına neden olan Paddock hakkındaki soruları yanıtlayan Trump, "O hasta ve deli bir adam. Sanıyorum çok sorunu vardı. Onunla ilgili detaylara çok ciddi bakıyoruz. Ancak çok çok hasta bir kişiyle uğraştığımızı biliyorum." diye konuştu. Yaşanan olayı "büyük bir trajedi" sözleriyle nitelendiren Trump, saldırıya müdahale eden yerel polislerin ve diğer yetkililerin "çok iyi ve hızlı bir iş çıkardıklarını" vurguladı.

Öte yandan Trump'ın, saldırgan için "çok hasta ve deli" şeklindeki sözleri özellikle sosyal medyada tepki ve tartışmalara neden oldu. Bu tepkilerden en çok dikkat çekenleri ise,


Rice Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Craig Considine, Twitter'daki paylaşımında, Trump'ın San Bernardino saldırısından sonra 'İslam bizden nefret ediyor" dediğini, ancak beyaz bir Amerikalı daha büyük bir saldırı yapınca 'çok hasta ve deli' nitelendirmesinde bulunduğunu hatırlattı.

Amerikan NBC kanalının siyaset editörü Mark Murray de Trump'ın 2015 yılında Kaliforniya'nın San Bernardino kentinde meydana gelen saldırıdan sonraki tepkisiyle Las Vegas saldırısından sonraki tepkisinin çok farklı olduğunu kaydetti.

ABD Başkanı Trump ABD Başkanı Trump 'a sosyal medyadan sert sözler Trump'a twitterden ağır sözler ABD Başkanı Trump
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor