Trump Yine Yapacağını Yaptı

ABD Başkanı Donald Trump Venezuela'da yaşanan insanlık krizi için verdiği tavsiye ile tepkileri üzerine çekti.

Trump Yine Yapacağını Yaptı

Donald Trump Venezuela'da insanları büyük oranda etkileyen krize karşılık, askeri müdahaleye açık olduğunu söyledi.

Trump yaptığı dünya basınına yaptığı bir açıklama da Venezuela’da giderek büyüyen ve insanlar açısından giderek tehlikeli bir hal alan  krizin üzerine askeri müdahale ile birlikte bir yol izlenebileceğini açıkladı.

Trump yaşanan insanlık krizine ilişkin kendisine yöneltilen sorulara, "Dünyanın bize çok daha uzak bölgelerinde askerlerimiz var. Venezuela ise bize yakın. İnsanlık orada ölüyor. Bu sebeple askeri müdahale dâhil çözüm için pek çok seçenek var" yorumunu yaptı.

Venezuela Savunma Bakanı ise Trump'ın insanlık krizine askeri müdahale ile yaptığı açıklamaya yönelik olarak askeri müdahale sözlerinin 'delilik' ve aşırıcılık' olarak tanımladı. 

Beyaz Saray tarafından açıklamada ise ABD Başkanı Donald Trump’ın Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile konuşmayı reddederek, demokrasinin bir an önce gelmesi gerektiğini söylediği açıklandı. 

 Yaşanan kriz üzerine ise Peru hükümeti, Venezuela büyükelçisini sınır dışı ederek,eski Venezuela Savunma Bakanı olan Büyükelçi Diego Molero’ya ise Peru'dan ayrılması için 5 gün süre tanıdı.

Peru'dan büyükelçinin sınır edilmesi gerekçesine ilişkin olarak yaptığı açıklamada ise Venezuela'da demokrasinin yeniden tesis edilmesine yardım etmek amacıyla büyükelçinin sınır dışı edildiğini belirtildi. 

donald trump amerika abd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Ceceli hakkında flaş iddia.. Michelle Demishevich kimdir
Mustafa Ceceli hakkında flaş iddia.. Michelle Demishevich kimdir
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum