Advert

Trump Güneşi Çıplak Karşıladı

ABD ‘de gerçekleşen tutulma öncesi yapılan uyarıları dinlemeyen Trump, göz sağlığı açısından tehlikeli olabilecek büyülü doğa olayını çıplak gözle izledi.

Trump Güneşi Çıplak Karşıladı

Amerika Birleşik Devletlerinde 'de 99 yıl sonra ilk kez gerçekleşen tam Güneş tutulması, dünyanın bir çok yerinde milyonlarca insan tarafından gözlemlendi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin tarihinde ilk kez bu tutulmayı gözlemleyecek olan milyonlarca kişi ise,ülkenin yaklaşık 14 eyaletine kurulan gözlemleme noktalarını doldurdu.

Yaklaşık 2 dakika 40 saniye boyunca etkisini gösteren ve tutulma sonucunda ülkeyi büyüleyici bir  karanlıkla tanıştıran bu mucizevi olay insanları etkiledi.

Astronomi tarihinde bir ilk olarak nitelendirilen tutulmayı yakından gözlemlemek isteyen insanlar farklı üklelerden ABD’ye akın ederek gözlem ve kamp alanlarını doldurdu.

NASA tarafından canlı yayın ile verilen bu tutulma için festival tadında yüzlerce etkinlik düzenlendi.Etkinliklere katılanlara ise tutulmanın resmedildiği  tişörler tarihi günün anısına katılımcılara hediye edildi.

Uzmanlar günler öncesinden bu tutulmanın gözlerde hassasiyet oluşturabileceğini ve koruyucu gözlük olmadan tutulmanın izlenmemesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu.Milyonlarca insan bu uyarıları dikkate alırken ABD başkanı Trump yine ezber bozdu ve güneşe gözlüksüz bakarak uzmanlara meydan okudu.

 Tam güneş tutulmasını eşi ve oğlu ile birlikte Beyaz Saray’dan izleyen Trump, uyarılı dikkate almadı  güneşe gözlüksüz baktı.Tam ilk güneş tutulmasını gözlüksüz izleyen Trump'ın  bu davranışı ise sosyal medyayı sallayarak” Trump güneşe meydan okudu.” paylaşımlarıyla gündem oluşturdu.

ABD Trump ABD Başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebok hakkında Zuckerberg konuştu
Facebok hakkında Zuckerberg konuştu
Muharrem İnce'den tamam göndermesi
Muharrem İnce'den tamam göndermesi