TMSF’den flaş karar.. Boydak satılacak mı

TMSF Yönetim Kurulu başkanı Muhiddin Gülal, Boydak Holding’in satılıp satılmayacağı ile ilgili açıklama yaptı.

TMSF’den flaş karar.. Boydak satılacak mı

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, “Kısa dönemde ekonomik sıkıntı yaşamayan şirketleri satmayı düşünmüyoruz. Boydak da satılmayacak” dedi.
Gülal, yapmış olduğu basın toplantısında Boydak’ın son dönemini değerlendirerek, “Boydak Holding yüzde 27 büyüyerek son on yılın en yüksek üretim ve satış kapasitesine ulaşmıştır” dedi.

Hükümete Destek
TMSF Başkanı Gülal, “İstikbal Bellona ve Mondi’de en az yüzde 10 indirim yapılarak hükümetin enflasyonla mücadelesine güçlü bir destek verilecek” dedi.
Başkan Gülal, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı “Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı” hakkında şöyle konuştu: “Enflasyonla etkin mücadele ve başarı için ekonomideki tüm paydaşların üzerine düşeni yapması, kamunun ve özel sektörün birlikte hareket etmesi zorunludur. Bu çerçevede Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun kayyım olarak görevlendirildiği şirketler, enflasyonla mücadelede devletimize ve halkımıza her türlü desteği vermeye hazırdır. Şirketimiz gerek milli ekonomimizin büyümesini sağlayacak gerekse enflasyonla mücadelede devletimizin ve halkımızın yanında yer alacaktır. Enflasyonla etkin ve sürdürülebilir bir mücadele için bizler de elimizi taşın altına koyduk.”


Boydak'ın 3.Dönemi
TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, İstanbul’da gerçekleşen Boydak Holding basın toplantısında holdingin 2018 yılının ilk dokuz ayındaki performansı, hedef ve stratejilerine ilişkin açıklama yaptı. Gülal, Boydak Holding’in Türkiye’ye güç katmaya devam edeceğini belirtti.
Başkan Muhiddin Gülal açıklamasında şunlara değindi: “Boydak Holding olarak 2018 yılının ilk sekiz ayından 6,7 milyar TL olan cirosu %8,3’lük artışla 2018’in ilk 9 ayında 7,3 milyar TL’ye yükselmiştir. Grubun net kârı %22,9 artarak 2017’nin ilk 9 ayındaki 613 milyon TL’den 2018’in ilk 9 ayında 754 milyon TL’ye yükselmiştir. Aynı dönemde ödenen vergiler ise %52’lik bir artışla 327 milyon TL’den 497 milyon TL’ye ulaşmıştır. Yatırımlarımız, strateji ve hedeflerimizi bu doğrultuda belirliyoruz. Ülke ekonomisine değer katmanın onurunu yaşıyoruz.”

“Boydak Holding olarak, 8 ayrı sektörde 35 şirketimiz ile ülke ekonomisine katkıda bulunmaya, ekonomimizi istihdamla, döviz girdisiyle, yenilikçi üretimle desteklemeye devam ediyoruz” diyen Muhiddin Gülal, grubun toplam ihracatının yüzde 6,4 oranında yükseldiğini belirtti. Grubun toplam çalışan sayısının 12 bin 544 kişi ile geçen yıldan 80 kişi fazla olduğuna değinen Gülal, “Türkiye’de 500 Büyük Sanayi kuruluşu listesinde toplan 7 grup şirketi yer akmaktadır” dedi.

Boydak satilacak mi Boydak TMSF Muhiddin Gulal TMSF Boydak Alpaslan Baki Ertekin boydak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri medeniyetler merkezidir
Kayseri medeniyetler merkezidir
Baba oğul birbirine rakip
Baba oğul birbirine rakip