Tırnak sararması neden oluşur nasıl geçer

Genel olarak sık oje kullanımı ile meydana gelen tırnak sararmaları uzmanlar tarafından önerilen karışımlarla tıbbi müdahaleye gerek duymadan kolaylıkla halledilebiliyor.

Tırnak sararması neden oluşur nasıl geçer

Genellikle sık oje kullanan bayanlarda görülen sararmış tırnaklar, bireyler tarafından kolaylıkla uygulanabilecek karışımlar sayesinde iyileştirilebiliyor.

Oje dışında tırnak sararmasının neden olan diğer etkenler ise uzmanlar tarafından şu şekilde sıralanıyor;

Tırnak Sararmasının Nedenleri

Vücutta oluşan demir ve çinko eksikliği nedeniylede meydana gelen tırnak sararmaları aynı zamanda tırnak kenarlarına yerleşen ve sarı renklerde pigmntler üreten tırnak mantarları nedeniyle de oluşabiliyor.

Sigara dumanında yer alan nikotininde tırnaklarda sararmalara neden olduğu belirtilirken sigaraların sürekli tutulduğu parmakların deri uçlarında da sigara kaynaklı kan dolaşımının azlığına bağlı olarak sararmalar meydana gelebiliyor.

Tırnak Sararması Nasıl Geçer

Tıbbi müdahale gerektirmeyen tırnak sararmalarına ise uzmanlar tarafından çözüm olarak bası bitkisel karışımlar öneriliyor.

Bu karışımların başında ise; limon suyu geliyor. Bir bardak su içerisine ilave edilen limon suyu parmaklara uygulandığında sararmaları sıfıra indirgeyebiliyor.

Diğer bir öneri olan  beyazlatıcı diş macunları ise her bir sararn tırnağa tırnak fırçası ile uygulanıp bir müddet sonra çıkarıldığında tırnaklarda ki saramalar yerini beyaz ve temiz bir görüntüye bırakıyor.

tırnak sararması tırnak saraması neden olur tırnak saraması nasıl geçer tırnak bakımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor