Tırnak Batmasına Ne İyi Gelir

Birçok insanın korkulu rüyası olan tırnak batıkları, tıbbi müdahaleye gerek kalmadan da evde bulunan mutfak malzemeleri ile iyileştirilebiliyor.

Tırnak Batmasına Ne İyi Gelir

Tırnak batıkları yanlış kesilen tırnakların deriye doğru büyümesi sonucu oluşmakla birlikte ağrı ve sancılara da neden olabiliyor.

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre ise; enfeksiyon sebebi dahi olabilen bu batıklardan tıbbi müdahaleye gerek duymadan da kurtulmak mümkün.

Uzmanlar; tırnak batıklarının nedenlerini ise; fazla uzun tırnaklar, ayak parmaklarına baskı yapan ayakkabılar, tırnağın cilde doğru uzaması ve aşırı terleme olarak sıralarken, yine  uzmanlar tarafından verilen bilgilere göre  batıklar evde bulunan mutfak malzemeleri ile de tedavi edilebiliyor.

Uzmanların tırnak batığına önerdiği pratik tedavi yöntemlerinin başında ise; kekik çayı geliyor. Tıbbi bitkiler kategorisinde yer alan kekik, içeriğinde bulundurduğu maddeler sayesinde batık ile birlikte meydana gelen enfeksiyonları gideriyor.

Batık sırasında oluşan enfeksiyonlara iyi gelen kekik çayı, bir fincan suya, iki çorba kaşığı miktarında kekik eklenilerek kolaylıkla hazırlanıyor.

5 dakikaya kadar kaynamaya bırakılan çay, soğuduktan sonra ise, batık olan tırnağa kompres halinde uygulanıyor.

Bitkisel kürlerin ayrılmaz ikililerinden olan limon ve tuz kürü ise limonun üzerine açıklan bir delik yardımıyla hazırlanıyor. Sonrasın da ise limona açılan deliğin içerisine bir miktar deniz tuzu koyuluyor. Limon bu şekliyle batık olan tırnağa yerleştirilerek 20 dakika kadar bekletiliyor.

Bu karışımda limon ve deniz tuzu batıklarda dezenfekte etkisi gösteriyor.

Çırpılma sureti ile tırnağa uygulanan yumurta akıda , günde bir kez tırnağa uygulandığında etki ediyor.

tırnak batığı pedikür manikür
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı