TFF'den Gururlandıran Karar

Türkiye Futbol Federasyonu yaşanan terör saldırısı nedeniyle şehit olan 15 yaşındaki Eren için saygı duruşu kararı aldı.

TFF'den Gururlandıran Karar

Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF), önceki gün Trabzon'da yaşanan ve 15 yaşındaki Eren Bülbül ile birlikte Astsubay Ferhat Gedik'in şehit olduğu terör saldırsıyla ilgili olarak önemli bir kararın altına imza attı.

TAKIMLARA TALİMAT:
TFF tarafından alınan kararla birlikte Trabzon'un Maçka ilçesindeki terör saldırısında hayatını kaybeden 15 yaşındaki Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik için Süper Lig ve TFF 1. Lig'de oynanacak maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması yönünde karar alındı. Bu kararın uygulanması için tüm kulüplere talimat geçen Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig'de 12, 13 ve 14 Ağustos'ta yapılacak karşılaşmalarda ise takımlar sahaya kendileri tarafından gönderilen "Şehitlerimizi Saygıyla Anıyoruz #iyikivarsınEren" pankartıyla çıkacak.

TFF'NİN AÇIKLAMASI:
Öte yandan konuyla iligli olarak TFF'den yapılan açıklamada şu ibarelere yer verildi: "Trabzon'un Maçka ilçesindeki terör saldırısında hayatını kaybeden 15 yaşındaki Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik için bu hafta Süper Lig ve TFF 1. Lig'de oynanacak maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak. Süper Lig'de 12, 13 ve 14 Ağustos'ta yapılacak karşılaşmalarda ise takımlar sahaya TFF tarafından gönderilen "Şehitlerimizi Saygıyla Anıyoruz #iyikivarsınEren" pankartıyla çıkacak. Terörü şiddetle lanetlerken, şehitlerimiz Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'e Allah'tan rahmet; aileleri, sevenleri, Türk Silahlı Kuvvetleri ve milletimize başsağlığı dileriz."

İYİKİ VARSIN EREN:
Önceki gün Trabzon'un Maçka ilçesinde PKK´lı teröristlerin saldırısı sonrasında girilen çatışmada 41 yaşındaki Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in şehadet mertebesine yükselmesinin dışında 15 yaşında Trabzonlu Eren Bülbül'de aynı çatışmada şehit olmuştu. Eren Bülbül'ün kendi sosyal medya hesabından daha önce yaptığı "Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın" paylaşımı yaptığı görülmüş ve #iyikivarsıneren sözü kısa sürede gündem olmuştu.

TFF iyiki varsın eren iyikivarsıneren #iyikivarsıneren TFF pankart
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı