TEOG Kalktı Sıra Üniversite Sınavında

Dün özel bir kanala verdiği röportaj sırasında TEOG'u istemediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdi de Üniversite sınavlarının kaldırılması talimatını verdi.

TEOG Kalktı Sıra Üniversite Sınavında

Ziyaret için Amerika Birleşik Devletleri'ne giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada bir dizi açıklamalarda bulundu. TEOG'un kalkması gerektiğini açıklayan Erdoğan şimdi de üniversite sınavları için bir dizi uygulama kararı aldı. ABD'de açıklamalarda bulunan Recep Tayyip Erdoğan "TEOG yerine nasıl bir sistem olacağı ile ilgili çalışmalarımız var" ifadelerini kullanırken üniversiteye girişlerle ilgili de çalışma yapıldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de yaptığı açıklamalarda "TEOG kaldırıldı. Bu yıl TEOG sınavı olmayacak, üniversiteye giriş sistemi ile ilgili de çalışma var" dedi. Erdoğan ABD'de korumalara silah satışı yapılması ile ilgili "Trump ile ikili görüşmede ele alınacak" derken, NATO genel sekreteri ile yaptığı görüşmede S400 konusunda tarafların pozisyonunu koruduğunu belirtti.

Diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün TEOG ile ilgili yaptığı o açıklama ise şu şekilde, "Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG'un kaldırılması lazım. Biz TEOG'la mı geldik? Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı. Okursun, sene içinde notların bellidir, bu notlarınla beraber yürürsün. Gelirsin üniversite sırasına, orada da girersin üniversite imtihanlarına. Üniversite imtihanında da sosyalde, sayısalda başarı durumun neyse bu başarıya göre girmen gereken yer nereyse girersin" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanının yeni hedefi üniversiteler Üniversiteler kaldırılıyor mu Erdoğan açıkladı Üniversiteler kalkıyor Üniversiteler son Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı