Tenis ve Medya dünyası yasta.. Fahri İkiler vefat etti

Kayseri'de ve TRT'de uzun süre gazetecilik yapan, Tenis Dünyasının önemli spikerlerinden birisi olan Fahri İkiler hayata gözlerini yumdu. Fahri İkiler kimdir? Fahri İkiler nasıl vefat etti?

Tenis ve Medya dünyası yasta.. Fahri İkiler vefat etti

Kayseri merya dünyasının, TRT haber ekibinin ve Tenis dünyasının önemli isimlerinden birisi olan Fahri İkiler, bugün hayata gözlerini yumdu. Kayseri'de yayın yapan Ülker Gazetesi ve Kayseri Haber Gazetesi'nde de çalışan ve sonrasında TRT'ye geçerek oldukça uzun bir süre çalışan, Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi olan ve 2011 yılında emekli olan Fahri İkiler, bugün yaşama gözlerini yumdu.

Fahri İkiler kimdir? 
1952 yılında Kayseri'de dünyaya geldi. Gazeteciliğe 1973 yılında başladı. Meslek yaşantısına Kayseri'de Ülker Gazetesi ve Kayseri Haber Gazetesi'nde çalışarak başlayan Fahri İkiler, sonrasında 1979 yılında TRT’ye yardımcı prodüktör olarak girdi. TRT’de prodüktör, yönetmen, muhabir, sunucu ve spor müdürü olarak görev yaptı. Başta tenis olmak üzere; kayak, artistik buz pateni, kayakla atlama ve cimnastik yayınlarının anlatımında görev aldı. 1982 yılından bu yana, bir çok kez, Wimbledon, Roland Garros, Avustralya Açık Tenis Turnuvası ve Amerika Açık Tenis Turnuvası, Davis Kupası, Olimpiyat Oyunları ve yurt içindeki uluslararası ve ulusal tenis turnuvalarını anlattı. 1984 yılından bu yana 4’ü yaz, 5’i kış olmak üzere toplam 9 olimpiyatta görev yaptı. Bir çok televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. 2011 yılında TRT’den emekli oldu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (İstanbul), Gazeteciler Cemiyeti (Ankara), Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Türkiye Spor Yazarları Derneği ve Ankara Tenis Kulübü üyesi. Sürekli basın kartı sahibi.

Fahri İkiler Fahri İkiler vefat etti Fahri İkiler Kayseri Fahri İkiler TRT Tenis Fahri İkiler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EDHO - Deniz Çakır neden ayrıldı - İşte gizli gerçek
EDHO - Deniz Çakır neden ayrıldı - İşte gizli gerçek
Galatasaray transfer haberi
Galatasaray transfer haberi