Telefonum Wifiye Bağlanmıyor Sorunun Çözümü

Evde, işte, okulda telefonlarından wifi ye bağlanamayan kullanıcılar sırasıyla uygulayacakları bir kaç yöntemle bu sorunu çözebiliyor.

Telefonum Wifiye Bağlanmıyor Sorunun Çözümü

İnternet kullanıcılarının en sık karşılaştıkları iki sorundan birisi wifi nin ağına bağlanıyor olarak gösterdiği halde bilgisayarın internete bağlanamaması iken, kullanıcıların yaşadığı bir diğer sorunsa telefonların “ip adresi alınıyor” döngüsüne girdiği halde yine internet bağlanamamasıdır.

Bu durumda kullanıcılar wifi yi açıp kapattıktan sonra hala bu sorunların devamı halinde aşağıdaki yöntemleri kullanarak rahatlıkla çözüme ulaşabilir.

İnternet kullanıcılarının ilk olarak, cihazlarının yani bilgisayar, tablet ya da telefonlarında yer alan uygulamalar menüsüne girdikten sonra menünün sağ üst köşesinde yer alan 3 noktalı alana tıklamaları gerekiyor. Sonrasın da ise kullanıcıların karşılarına çıkacak olan menüden ”Sistemi Göster” seçeneğini seçmeleri gerekiyor. Bunun ardından ise wifi bağlanma sorunu yaşayan internet kullanıcılarının Android uygulamalarının yer aldığı menüyü açmaları gerekiyor. Açılan menünün ise en aşağı kısmında yer alan”wifi” uygulamasının seçilmesi gerekiyor.

Wifi seçeneğine tıklandıktan sonra ise kullanıcıların karşılarına çıkacak olan menü içerisinde yer alan  “Depolama” seçeneğine tıklayıp giriş yapması ve yine karşılarına çıkacak olan ekrandan ”Verileri Temizle” ve ”Ön Belleği sil” seçeneklerini işaretlemeleri gerekiyor.

Bütün bu işlemleri uyguladıktan sonra halen sorunun devam ettiği telefonlarda ise kullanıcıların ilk olarak telefonlarından ayarlar menüsüne giriş yaparak wifi seçeneğini seçmeleri gerekiyor. Sonrasında menünün sağ üç köşesinde yer alan üç noktalı alana tıklanmalı ve ”Gelişmiş Wi-Fi” seçeneğine giriş yapılmalıdır.
Açılan Gelişmiş Wifi menüsünde ise ”Uyku Modunda Wi-Fi’yi Açık Tut” seçeneği ”Evet” olarak seçili olması gerekiyor.

wifi ye bağlantı sorunu telefonum internete bağlanmıyor bilgisayarım internete bağlanmıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı