Tedavisi olmayan hastalıklar

Terlemenin önüne geçilebilir mi tedavisi mümkün mü? AİDS hastalığının tedavisi var mı? Yanma hastalığı tedavisi. Sürekli uyuma isteği oluyor neden? Uyuma hastalığı nedir? Moebius Sendromu

Tedavisi olmayan hastalıklar

Teknolojinin ve Tıbbın bu kadar geliştiği dönemde tedavisi olmayan hastalık var mıdır demeyin. Tıp kendisini her ne kadar geliştirmiş olsa da tedavi yöntemleri direk insanlar üzerinde denenmeyip öncelikle hayvanlar üzerinde deneme yapıldığı için hala tedavisi mümkün olmayan hastalıklar var. Tedavisi mümkün olmayan hastalıkların içerisinde tedavisi mümkün olmasa da şiddetinin azaltıldığı bazı hastalıklar da mevcut. 

İşte o hastalıklar
Şeker Hastalığı: Belli bir yaş aralığı olmayan gençlerde de yaşlılarda görülebilecek bir hastalıktır. Toplumumuzda ismi şeker hastalığı olarak bilinse de tıptaki ismi Diyabet olarak geçer. Tıpta Diyabet hastalığı için ilaçlar ve tedaviler bulunmuş olsa da bu bulgular hastalığı tamamen yok etmemektedir sadece şiddetini azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Patlayan Kafa Sendromu: Uyku bozukluğu olarak ta adlandırabileceğimiz patlayan kafa sendromu genellikle kişinin uyumakla uyanmak arasında ki geçiş esnasında karşılaştığı ve erkeklere oranla kadınlarda daha sık karşılaşılan bir problemdir. Bu hastalıkta kişi aniden kafasının içinde bir patlama olduğunu hisseder ve kısa süreli şoka girer. Patlayan kafa sendromunun sebebi tam olarak bilinemese strese, iç kulak problemlerine ve aşırı yorgunluğa dayandığı söylenebilir. 

Terleme Hastalığı: Kişilerde aniden oluşan terleme hissi ile ölümle sonuçlanan bir hastalıktır. Pek rastlanmamasına rağmen korkutucu olan bu hastalığında henüz bir tedavisi bulunamamıştır.

Sürekli Uyuma Hastalığı: Çevremizde  “sürekli uyumak istiyorum” diyen kişilerle sık sık karşılarız. Herkesçe sürekli uyuma hastalığı olarak bilinse de bu hastalığın asıl adı Ensefalit Lethargica’dır. Sebebi çok bilinemese de 1. Dünya Savaşı sırasında bulaşıcı olarak görülmüştür. Bu hastalığın görüldüğü kişiler günümüzde ‘bitkisel hayat’ denilen sürekli uyuyan, konuşamayan ve tepki gösteremeyen insanlara dönüşürler.

Moebius Sendromu: Bu hastalıkta kişilerin yüz sinirleri çalışmaz. Hayatın belki de en güzel yanı gülmektir ama maalesef ki bu hastalığa yakalanan insanlar kaşlarını kırpamazlar, gözlerini oynatamazlar ve gülemezler. Şuan ki Tıpta ne yazık ki bununda bir tedavisi mümkün değil.

Uyuma hastalığı nedir? Tedavisi olmayan hastalıklar AIDS tedavi Yanma hastalığı nedir Yanma hastalığı tedavi Moebius Sendromu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza