Tahkim'den Kayserispor'a müjde

Süper Lig'de Pazar günü Beşiktaş'ı konuk edecek Kayserispor'a Tahkim Kurulu'dan güzel haber geldi. Lung oynayacak mı? Deniz Türüç'ün cezası silindi mi? İşte haberimiz

Tahkim'den Kayserispor'a müjde

Geride kalan hafta deplasmanda oynanan Alanyaspor-Kayserispor maçı sonrasında yaşananlar ile ilgili olarak kaleci Silviu Lung ve Deniz Türüç, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevkedilmiş ve 1'er maç ceza almıştı. Kayserispor kulübünün dün gelen ceza üzerine yaptığı savunma neticesinde Tahkim Kurulu, cezaları değiştirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Tahkim Kurulu'nun bugün yaptığı toplantı sonrasında Kayserispor kulübünün itirazını değerlendirdiğini duyurdu. İşte Tahkim Kurulu'nun Kayserispor ile ilgili olarak aldığı karar.. "Kayseri Spor Kulübü'nün, kulüp futbolcuları Deniz Türüç ve Silviu Lung hakkındaki PFDK'nın 07.12.2017 tarih ve E.2017-2018/435 - K.2017-2018/490 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; Duruşma isteminin reddine, futbolcu Deniz Türüç'ün, rakip takım mensubuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36/1-c ve 35/4. maddeleri uyarınca 1 resmi müsabakadan men ve 13.000 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, futbolcu Silviu Lung hakkında rakip takım mensubuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36/1-c ve 35/4. maddeleri uyarınca verilen 1 resmi müsabakadan men ve 13.000 TL para cezasının kaldırılmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.."

Süper lig Kayserispor PFDK Tahkim Kurulu Deniz Türüç Silviu Lung
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayserispor’a destek ziyareti
Kayserispor’a destek ziyareti
Bahattin Karakoç nasıl vefat etti
Bahattin Karakoç nasıl vefat etti