Sporda gelişme, kalkınmanın göstergesidir

Başkan Memduh Büyükkılıç, TaeKwonDo Milli takımına Kayseri ’den 12 sporcunun katılmasını toplumsal gelişmenin ve kalkınmanın bir sonucu olarak yorumladı

Sporda gelişme, kalkınmanın göstergesidir

Kayseri Belediye Modelinin uygulanması ile son 20 yıldır Kayseri’de bir çok sosyal ve toplumsal yaşam kültürünün değiştiğini belirten Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, TaeKwonDo Milli takımına Kayseri ’den 12 sporcunun elemeler sonucunda iştirak etmesinin Kayseri’deki belediye yatırımları sonucu oluşan toplumsal gelişmenin ve kalkınmanın bir sonucu olduğunu söyledi.

Türkiye Tekvando Federasyonu’nun 2019 Yılı Gençler Büyükler Türkiye TaeKwonDo Şampiyonası gerçekleştirildiğini hatırlatan Başkan Büyükkılıç, 13- 16 Şubat tarihleri arasında Antalya’da yapılacak 6. Turkish Open TaeKwonDo Şampiyonasında Kayseri’den milli takım formasıyla 12 sporcunun ülkemizi temsil edeceğini kaydetti. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “TaeKwonDo Milli takımına Kayseri ’den 12 sporcunun katılması toplumsal gelişmenin ve kalkınmanın bir sonucudur”dedi.

6. Turkish Open TaeKwonDo Şampiyonasında milli formayla ülkemizi temsil edecek olan sporculara başarılar dileyen Başkan Büyükkılıç, her geçen gün sporda, eğitimde ve akademik kariyerde ve kültür ile sanatta Kayseri’nin başarısının arttığını sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ramazan Bayramı ne zaman. 9 gün tatil ne zaman başlıyor
Ramazan Bayramı ne zaman. 9 gün tatil ne zaman başlıyor
Sarız’da trafik kazası: 7 yaralı
Sarız’da trafik kazası: 7 yaralı