Son Dakika.. TFF Kadir Has'ı çıkardı

Türkiye Futbol Federasyonu, Kayseri'nin gözbebeği Kadir Has Stadı'nı listeden çıkardı

Son Dakika.. TFF Kadir Has'ı çıkardı

2024 yılında gerçekleştirilecek olan Avrupa Futbol Şampiyonası için organizasyonu yapmaya aday ülkeler arasında bulunan Türkiye, Futbol Federasyonu nezrinde hangi şehirlerde hangi statlarda maçların oynanacağını karara bağladı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden iki farklı açıklama yapıldı. TFF'nin sitesinde yapılan ilk açıklamada aday şehirler ve statlar arasında Kayseri Kadir Has Stadı da vardı. Ancak TFF'nin ikinci açıklamasında Kayseri ve Kadir Has Stadı, liste dışı bırakıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinde yeralan ikinci duyuruda, Kayseri Kadir Has Stadı isminin yanlıklıkla yazıldığı ifade edilirken Kayseri'nin yerine Konya Stadı yeraldı. İşte TFF'nin Kayseri'yi ve Kayseri'deki futbolseverleri şok edici açıklaması:

TFF'nin açıklaması
"Türkiye'nin ev sahipliğine aday olduğu 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri adaylık dosyasında yer alacak şehir ve stadyumlarla ilgili karar verildi. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 17 Ekim 2017 tarihli toplantısında alınan kararla belirlediği şehir ve stadyumlar şöyle: İstanbul (Atatürk Olimpiyat Stadyumu ve Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu), Bursa (Büyükşehir Belediye Stadyumu), Antalya (Antalya Stadyumu), Eskişehir (Eskişehir Yeni Stadyum), Gaziantep (Gaziantep Stadyumu), Konya (Büyükşehir Belediye Stadyumu), Trabzon (Şenol Güneş Spor Kompleksi), Kocaeli (Yeni Stadyum), Ankara (Yeni Stadyum). TFF, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık dosyasını 27 Nisan 2018'de UEFA'ya teslim edecek. UEFA Yönetim Kurulu ise EURO 2024'e ev sahipliği yapacak ülkeyi Eylül 2018'de yapacağı toplantıda açıklayacak. Not: Bir önceki haberde Konya (Büyükşehir Belediye Stadyumu) yerine sehven Kayseri (Kadir Has Stadı) ifadesi yer almıştır..."


Kayseri'nin kaybı
Alınan bu karar neticesinde 2024 Avrupa FutbolŞampiyonası'nın Türkiye'de yapılmasına karar verilmesi halinde Kayserili futbolseverler, bu şölene Kadir Has Stadı'nda şahitlik edemeyecek. Kayseri şehri, hem sosyal hem ekonomik hem de sportif olarak son derece önemli bir gelir ve reklamdan geri kalmış olacak. Kayserili futbolseverler, ya statların oynanacağı şehirlere gitmek zorunda kalacak ya da ekranları başından maçları takip edecek.

Kayseri Kadir Has TFF Türkiye Futbol Federasyonu 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazetecilere zarf içinde para verildi
Gazetecilere zarf içinde para verildi
100 milyon TL vurgun yapan banka müdürü yakalandı
100 milyon TL vurgun yapan banka müdürü yakalandı