Son Dakika.. Kayserispor'a PFDK'dan ceza

Süper Lig'de sahasında Beşiktaş ile berabere kalan ve sonrasında PFDK'ya sevkedilen Kayserispor'un cezası belli oldu. Okan Buruk'un cezası.. Gomis kaç maç ceza aldı? İşte ayrıntılar

Son Dakika.. Kayserispor'a PFDK'dan ceza

Süper Lig'in 15.haftasında sahasında Beşiktaş ile karşılaşan ve 1-1 berabere kalan Kayserispor, bu müsabaka sonrasında Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nda sevkedilmişti. Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca, çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve talimatlara aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile 2017-2018 Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu Müsabakaları Statüsü'nün 8/11. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkedilen Kayserispor'un cezası belli oldu.

Kayserispor'un cezası
Bugün toplanan PFDK, sarı kırmızılı kulüp ile ilgili olarak kararını verdi. PFDK, "Kayserispor taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle FDT'nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Kuzey Kale Arkası ALT A,B,C,D,E,F, BATI ALT B,C,D,E,F,G, DOĞU MARATON ALT C,D,E bloklara giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine aynı müsabakada Kayserispor Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 30.000 Para Cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Kayserispor Kulübünün, tribünde spor ahlakına aykırı pankart açılmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 15.000 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına karar verildi" açıklaması yaptı.


Beşiktaş'ın cezası
Aynı müsabakada konuk takım Beşiktaş da PFDK'ya sevkedilmişti. Beşiktaş, Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle ve Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkedilen Beşiktaş'a ceza geldi. PFDK'dan yapılan açıklamada, "Beşiktaş taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 110.000 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Misafir Tribün A,B Bloka giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir müsabakaya girişlerinin engellenmesine, aynı müsabakada Beşiktaş  taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 30.000 TL Para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi" açıklaması yapıldı.

Gomis'e 1 maç
PFDK, Galetasaray'ın golcü futbolcusu Bafetimi Gomis'e rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle takdiren 1 resmi müsabakadan men ve 4.350 TL Para cezası verdi. Galatasaray yardımcı antrenörü Ayhan Akman'a da 1 maç ceza geldi.

Okan Buruk'a 5 maç
PFDK, İstanbul'da Galatasaray'a mağlup olan Akhisar Belediyespor'un teknik direktörü Okan Buruk'a 5 maç, Akhisar Belediyesporlu futbolcu Hugo Almeida Lopes'e de 3 resmimüsabakadan men cezası verdi.

PFDK Kayserispor ceza Beşiktaş ceza Gomis PDFK ceza Okan Buruk ceza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayserispor’a destek ziyareti
Kayserispor’a destek ziyareti
Bahattin Karakoç nasıl vefat etti
Bahattin Karakoç nasıl vefat etti