Son Dakika İstanbul’u Sel Bastı Birçok Sefer İptal Edildi

Meteorolojiden İstanbul için yapılan son dakika uyarısının ardından kenti aniden bastıran yağmur vatandaşı zor durumda bıraktı.

Son Dakika İstanbul’u Sel Bastı Birçok Sefer İptal Edildi

Meteoroloji’nin Marmara Bölgesi için uyarıların ardından, İstanbul’da sağanak yağmur çok şiddetlibir şekilde etkili olmaya başladı. İstanbul'da şiddetli yağış trafiği de kilitledi çok sayıda araç yollarda mahsur kaldı. İstanbul'da bugün metrekareye 50-60 kilogram yağış düşmesi bekleniyor.

Kentte gece saatlerinden  itibaren etkili olan sağanak nedeniyle su baskınları yaşanırken, trafik durma  noktasına geldi. Şehirde birçok kavşak ve viyadük sular altında kalırken, aşırı  yağış nedeniyle trafikte seyretmeye çalışan kimi metrobüslerin içine su doldu,  bazı metro duraklarını su bastı . Vatandaşlar duran trafik nedeniyle yürüyerek  işe gitmeye çalışırken, sağanağın, öğle saatlerinde etkisini artırıp, akşama  kadar fırtına şeklinde devam etmesi bekleniyor.

Aniden bastıran yağmur nedeniyle birçok yerde su baskını meydana geldiği belirtildi. Kuvvetli yağışın öğlen saatlerinde etkisini artırıp, akşama kadar fırtına şeklinde  devam etmesi bekleniyor. İstanbul'a 1 günde son 32 yılın en yüksek yağışı düştü. Günün ilk yarısında metrekareye; Silivri'de 128 kg, Üsküdar'da 108 kg, Beykoz'da 85, Sarıyer'de 80 kg yağmur yağdı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş AKOM'dan yaptığı son dakika açıklamasında "Öğleden sonra daha ciddi bir yağış gelecek" uyarısında bulundu. Diğer yanda şehirde birçok kavşak ve viyadük sular altında kalırken, aşırı yağış  nedeniyle trafikte seyretmeye çalışan bazı metrobüslerin içine su doldu, kimi  metro, metrobüs, duraklarını su bastı.
Bu arada kentte hava ulaşımında da aksamalar yaşanıyor. Yağış nedeniyle trafikle aksamalar meydana gelirken, bazı metro  seferler geçici olarak durduruldu.

Sabah saat 10.00'dan itibaren M1 Hafif Metro  Hattı'nda Yenikapı-Bakırköy istasyonları arasında sefer yapılamıyor. Seferler Otogar-Kirazlı/Bakırköy-Atatürk Havalimanı arasında gerçekleştiriliyor.

T1 ve T3 hatlarının tamamında sefer yapılamıyor. Taksim Metro  İstasyonu Gezi Parkı çıkışı yolcu alımına kapatılırken, diğer girişlerden  yolcular istasyona alınıyor.

T4, M3, M2, Füniküler, Maçka teleferik hatlarında herhangi bir sefer  aksaması yaşanmazken, Eyüp-Pierloti teleferik hattında sefer durduruldu.

İstanbul'da Yagmur Alarmı İstanbul Sel Altında Kaldı İstanbul'da Şiddetli Yağış Yağış Yagmur İstanbul Sel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muharrem İnce'den tamam göndermesi
Muharrem İnce'den tamam göndermesi
Antalyaspor .. Hamza Hamzaoğlu depremi
Antalyaspor .. Hamza Hamzaoğlu depremi