Son Dakika.. Bursa Belediye Başkanı Altepe istifasını açıkladı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, canlı yayında istifa ettiğini açıkladı. Recep Altepe kaç yaşında? Recep Altepe nereli? Recep Altepe kimdir? İşte ayrıntılar

Son Dakika.. Bursa Belediye Başkanı Altepe istifasını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istifasını istediği 3 büyükşehir belediye başkanından birisi olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, istifa ettiğini açıkladı.

Belediye'nin hizmetlerine yönelik düzenlenen programda istifa edip etmeyeceği yönündeki soruları yanıtsız bırakan Recep Altepe, program bitiminde basın toplantısı düzenledi. Hiç bir zaman kavgadan yana olmadığını, şeffaf bir şekilde görevi sürdürdüğünü, alnının açık olduğunu ifade eden Recep Altepe, "Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak, davamız için, ülkemiz için, belediye başkanlığı görevinden istifa ediyorum. Bu saatten sonra artık hizmet imkanım kalmadığına göre, ülkemizin bir neferi olarak hayatımızı idame ettireceğiz" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Hep hizmet, hem üretim, hem katkı, hem işbirliği konusunda adımlar attık. İstismar, yolsuzluk ile adımız hiç anılmadı. Partimiz ve liderimiz ile ters düşmeyeceğiz. Bize düşeni yapacağız. Kriz ortamı oluşturmaya da hiç yanaşmayacağız" açıklamasında bulundu.

Recep Altepe kimdir?
AK Parti'de istifası beklenen isimlerin başında yer alan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe 1959 senesinde dünyaya geldi. Recep Altepe doğma büyüme Bursalıdır. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa´da tamamlayan Altepe, Gazi Üniversitesi'nde eğitimini devam ettirdi. Burada Mühendislik Fakültesi'nde Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 1983 senesinde kendi işini kurarak kalorifer, buhar kazanı imalatı, ısıtma-soğutma tesisatı ve proje işlerini yürütmüştür. Recep Altepe, 2004 Türkiye Yerel Seçimleri'nde Osmangazi Belediye Başkanlığına, 2009 ve 2014 Türkiye Yerel Seçimleri'nde ise AK Parti´den Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın askerlik arkadaşı olan Recep Altepe son günlerde görevinden istifası beklenen belediye başkanları arasındadır.

Bursa Belediye Recep Altepe Recep Altepe istifa etti Recep Altepe kimdir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazetecilere zarf içinde para verildi
Gazetecilere zarf içinde para verildi
100 milyon TL vurgun yapan banka müdürü yakalandı
100 milyon TL vurgun yapan banka müdürü yakalandı