Son Dakika! 6 Bin Öğretmene görev iadesi - Hangi öğretmenlerin iadesi yapılacak?

Kanun Hükmünde Kararname ile açığa alınan 6 bin öğretmen bugün itibariyle göreve iade edildi.

Son Dakika! 6 Bin Öğretmene görev iadesi - Hangi öğretmenlerin iadesi yapılacak?

6 Bin öğretmene müjdeli haber verildi. FETÖ ve PKK soruşturmasından ötürü daha önce Kanun Hükmünde Kararname ile açığa alınan 6 bin öğretmen için müjdeli haber verildi. Açığa alınan 6 bin öğretmen göreve dönüyor.

6 Bin iade
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan beklenen müjdeli haber geldi. Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, açıklama yaparak 6 Bin öğretmenin tekrar görevlerine dönmesi için bulundukları ilin valiliklerine görevlendirme yazısı yazıldığını müjdeledi. Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "6000 kişinin iade yazıları valiliklere gönderilmeye başlandı. Bunların ağırlıklı olarak eylemden açığa alınanlar olduğu anlaşılmaktadır. Diğer sebeplerle açıktakilerin iadesinde bakanlıkların bu kadar ağır davranması anlaşılmazdır. Açığa almada süper, iadede kaplumbağa hızı" dedi.

Diyarbakır'da yazılar ulaştı
Doğan Haber Ajansı'nın servis ettiği habere göre; Diyarbakır şehrinde daha önce açığa alınan 4.319 öğretmenden 2.253 öğretmenin göreve başlamasının önünün açıldığı söylendi. Açığa lınan buöğretmenler ile ilgili Bakanlık yazısının İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ulaştığını duyurdu.

Haber: Gül AY

Kanun Hükmünde Kararname KHK Öğretmen Eğitim Sen Kamuran Karaca İsmail Koncuk 6 Bin öğretmen Milli Eğitim Müdürlüğü Milli Eğitim Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan seçilirse Başkan Yardımcıları kim olacak
Erdoğan seçilirse Başkan Yardımcıları kim olacak
Erü'de Neler Oluyor ?
Erü'de Neler Oluyor ?