Şok diyetin zararları nelerdir - Sağlığınız için şok diyetten uzak durun

Birçok kişinin zayıflamak uğruna bilinçsizce kulaktan dolma bilgilerle hızlı bir zayıflama kararı vermesi şok diyet etkisi yaratıyor. Peki, şok diyetin yan etkileri nelerdir?

Şok diyetin zararları nelerdir - Sağlığınız için şok diyetten uzak durun

Özellikle zayıflamak isteyenlerin ilk başvurduğu nokta vücudu proteinsiz bırakmak fakat bu sağlık açısından oldukça zararlı neden mi? Çünkü proteinden kısıtladığımız zaman vücutta kas kayıpları ve halsizlikler görünerek vücut halsiz düşüyor.

Vücudun ihtiyacı olan et tüketimi, tavuk tüketimi, balık tüketimi azaltıldığı zaman vücutta kansızlıklar meydana gelerek birçok hastalığa davet çıkartmaktadır. Şok diyetlerde ise mineral ve vitamin eksiklikleri ön plandadır. Özellikle B vitamini karbonhidratlar da oldukça zengin bulunmaktadır.

Sinir sistemi hastalıkları, yorgunluk ve halsizlik beraberinde getirir. O yüzden şok diyetleri önermiyoruz. Tabi bazı zamanalar da kilo verme durduğu zaman şok diyetlerini detoks gibi 2 3 günlük olarak uygulanmaktadır ama bu da diyetisyen kontrolünde olmalıdır. İnternetten alınarak şok diyet uygulanmamalıdır.

Diğer yandan şok diyetler her uzmana göre değişen, her uygulayanda farklı etkiler gösteren bir hızlı kilo verme formülüdür. Şok diyetlerden genelde herkes çok özel sonuçlar almaktadır. Fakat genelde de şok diyet programı bitince eskiye aynen bir geri dönüş yapıldığı için aynı hızla kilolar geri alınır. Bu nedenle genellikle şok diyet önerilmemektedir ve yapılması sağlık açısından oldukça zararlıdır.

Şok diyet Şok diyetin zararları Şok diyet nedir Şok diyet faydalı mı Şok diyet nasıl yapılır Şok Diyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı