Sinop’ta ilk kez rahim kanseri ameliyatı yapıldı

Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde ilk kez rahim kanseri ameliyat gerçekleştirildi.

Sinop’ta ilk kez rahim kanseri ameliyatı yapıldı

Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde ilk kez rahim kanseri ameliyat gerçekleştirildi.
Atatürk Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniğine başvuru yapan hastanın gerekli tahlil sonuçlarının incelemesi üzerine hastanın rahim kanseri olduğu tespit edildi. Uzm. Dr. Oktay Mertoğlu ve Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Burak Özdemir tarafından hastanın ameliyatı Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde gerçekleştirildi.
Yapılan ameliyatın Sinop tarihinde ilk olduğuna vurgu yapan Uzm. Dr. Oktay Mertoğlu, “Uzm Dr. Burak Özdemir ile birlikte yaklaşık üç saatte gerçekleşen ameliyatımız başarı ile neticelenmiştir. Hastamız, tedavisinin Samsun ilinde başladığını ancak hastanemiz de tedavisine devam etmek dile getirdi. Bunun üzerine yaptığımız incelemeler sonucunda ameliyatının burada gerçekleşebileceğine karar verdik. 58 yaşındaki hastamızın da ameliyat yapılmasını kabul etmesine üzerine Uzm. Dr. Burak Özdemir ile ameliyatını gerçekleştirdik. Bu Ameliyat diğer yaptığımız operasyonlardan farklıydı, yani sadece bir hastalık için yapılacak bir operasyon değildi. Girdiğimiz ameliyatta sadece uterusu almadık, hastalığın yayılmış olduğu lenf bezleri alındı, safra kesesi taşla dolu olduğu için aynı şekilde safra kesesi de alındı, böylelikle rahim kanserine yönelik yapmış olduğumuz ameliyatların içerisinde Sinop tarihinde ilk kez böyle bir ameliyatı gerçekleştirdik” dedi.
Ameliyat sonrası kadın hastalıkları ve doğum servisine yatırılan Şerif Ş. operasyonu gerçekleştiren doktorlara teşekkür etti ve şu sözlere yer verdi: “Tedavim için Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Oktay Mertoğlu’nu tavsiye ettiler, buraya geldim ameliyatım burada gerçekleşti. Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde ameliyatımı gerçekleştiren Uzm. Dr. Oktay Mertoğlu’na, Uzm. Dr. Burak Özdemir’e ve burada çalışan tüm personellere teşekkür ederim. Hastane de verilen tüm hizmetlerden memnun kaldım. Emeği geçen tüm doktor ve çalışanlarımızdan Allah razı olsun.”

Kaynak: İHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konyaspor son dakika.. Rıza Çalımbay'dan galibiyet yorumu
Konyaspor son dakika.. Rıza Çalımbay'dan galibiyet yorumu
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı