Sıcak Havaların Cinselliğe Etkileri Neler - Sıcakta Seks Yapmak Tehlikeli mi

Yaz aylarının gelmesiyle eşler arasında da cinsel ilişki problemleri başlamış oldu. Aşırı sıcaklarda yaşanan cinsel ilişkinin kalbi yorarak kalp krizi riskini arttırdığı uzmanlar tarafından açıklanarak çiftler uyarıldı.

Sıcak Havaların Cinselliğe Etkileri Neler - Sıcakta Seks Yapmak Tehlikeli mi

 
Özellikle Kalp hastalarının yaz aylarında sıcağın en üst seviyede olduğu gündüz öğle saatlerinde sevişmemesi ve cinsel ilişkiye girmemesi gerekir  Çünkü sıcak hava ve aşırı güneş; kalp hastalarında efor gücünde ve kalbinin gücünde azalma gibi olumsuz etkilere yol açabilir, bu da kişiyi zor durumda bırakabilir  Cinsel ilişki de kalbi yorarak kalp krizi riskini arttırabilir  Bu nedenle kalp hastalarının yaz aylarında sıcağın en üst seviyede olduğu gündüz öğle saatlerinde sevişmemesi ve cinsel ilişkiye girmemesi gerekir.
 
Ayrıca kalp hastaları sıcakta aşırı yağlı ve hayvansal gıdalardan kaçınmalı ve sigaradan uzak durmalıdırlar  Bol sebze meyve yemelerini ve akşam saatlerinde çok yorucu olmayan egzersizler yapmalarında fayda var. Kalp-damar hastalıklarının oluşumunu önlemek için besinler yoluyla alınan kolesterole dikkat etmek, tuz ve şeker kullanımını en alt seviyeye indirmek de gerekir.
 
İnsanın temel dürtüleri olan yemek, içmek, barınmak, korunmak ve cinselliğin bir zincirin halkaları gibi olduğu fakat yaz sıcaklarında aşırı yemek yiyerek, tok karnına veya soğuk içecekler içtikten ya da dondurma yedikten sonra cinsel ilişkiye girmek sağlıklı değildir. Hazımsızlık ve soğuk yiyecekler cinsel enerjide dengesizliğe yol açabilir  Aşırı tok karın performans düşüklüğünden, ereksiyon sorunlarına, cinsel isteksizlikten cinsel başarısızlığa kadar birçok cinsel soruna neden olabilir.

Sıcakta Seks Yapmak Tehlikeli mi?
Kalp hastaları açısından çok sıcak havalarda cinsel ilişkiye girmek risklidir  Seks, kişinin enerji harcamasına yol açan bir aktivitedir  Özellikle sıcakta seks, vücudun harcadığı enerji ile birlikte kalbin de çok fazla çalışmasına ve yorulmasına yol açar. Bu durum, kalp krizi riskini artırır  Özellikle güneşin en etkili olduğu öğle saatlerinde seks yapmak sakıncalıdır  Kalp hastaları seks için havanın serin olduğu sabah ve akşam saatlerini tercih etmelidir.
 
 
Sıcakta Seks Yapmak Tehlikeli mi? Sıcak Havalarda Seks Yapmak Zararlı mı Sıcak Havalar ve Seks Cinselliği Sıcak Hava Nasıl Etkiler Cinsellik Sıcak Hava Kalp Hastaları ve Cinsellik Sıcaklık ve Seks
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fetullah Gülen yakalandı mı. İbrahim Kalın açıkladı
Fetullah Gülen yakalandı mı. İbrahim Kalın açıkladı
Kayserispor’a ceza
Kayserispor’a ceza