Samsun’dan Atatürk’e Büyük İhanet

Son zamanlarda Mustafa Kemal Atatürk’e olan vefasızlıklar git gide büyüyor. Son olarak Samsun’dan öyle bir ihanet geldi ki yuh dedirtti.

Samsun’dan Atatürk’e Büyük İhanet

Atatürk’ün dişini tırnağına katarak Atalarımız zorluklarla aldığı Samsun’dan böyle bir ihanet asla beklenmezdi. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi'nin yenilenen logosunda Atatürk amblemini çıkardı. Fakültenin yeni logosu tepki çekti. İşte o logo

Logosunu değiştireceği haberleriyle gündeme gelen OMÜ, yaptığı açıklamayla tartışmalara son noktayı koymuştu. OMÜ yönetimi, “Kurtuluş meşalesinin ilk kıvılcımının parladığı ve Türk milletinin bağımsızlık için şahlandığı şehir olan Samsun'un en önemli değerleri içinde yer alan Ondokuz Mayıs Üniversitesinin logosundan Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü kaldırmaya kimsenin gücü yetmez” ifadelerini kullanmıştı.

Bu tartışmalar soğumadan bu kez Diş Hekimliği Fakültesi’nin yeni logosu büyük tartışma yarattı. Fakültenin yeni logosunda, eski logoda bulunan Atatürk Anıtı figürü kaldırıldı. Yeni logoya tepkiler hızla artmaya başladı. Öte yandan Fakülte yönetimi ayrı bir skandala daha imza attı. Yeni logo ile eski logonun kuruluş tarihlerinin farklı olması dikkat çekti. Eski logoda kuruluş tarihi 1993 yazarken, yeni logoda 1992 olarak düzenlendi.

Diğer yandan Fox TV’nin spikeri İsmail Küçükkaya sosyal medyadan OMÜ’nin eski ve yeni logolarını paylaşıp, “Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi logosunu değiştirmiş. Hadi iki resim arasındaki farkı bulalım arkadaşlar” diyerek tepkisini dile getirdi.

Diş Hekimliği Fakültesi'nin yenilenen logosunda Atatürk amblemini çıkardı OMÜ OMÜ Atatürk'ü Sildi Samsun Samsun'dan Atatürk'e İhanet Atatürk Mustafa Kemal Atatürk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı