Sağlık Personelleri Bayram Tatillerinin Dışında Kalsın

Bayramlarda trafik kazaları başta olmak üzere birçok sağlık problemiyle karşılaşan vatandaşlar, sağlık personellerinin uzun bayram tatillerinin dışında tutulmasını istedi.

Sağlık Personelleri Bayram Tatillerinin Dışında Kalsın

Kurban bayramı öncesi açıklanan çalışanlara yönelik olarak açıklana tatil süreleri sağlık hizmetleri bakımından, sağlık personellerini de hastaları da memnun etmedi.

Uzun bayram tatillerine itirazda bulunan sağlık personelleri ve hastalar gerekçe olarak ise, bayram tatillerinde poliklinikler çalışmamasını, nöbetçi ekiplerin yeterli olmayışını ve hasta yatışı ve taburcu işlemlerinin aksamasını gösterdi.

 Devlet hastanelerinde çalışan sağlık personellerinin uzun tatil günlerinden, hastaların tedavilerinin yarım kalmaması ve gecikmemesi için, kısıtlı olarak yararlanmaları isteniyor.

Konuya ilişkin olarak yapılan açıklamalarda ise uzun süreli, resmi tatil günlerinde poliklinik hizmetlerinin verilemediği ayrıca, aile sağlığı merkezlerinin, halk sağlığı laboratuvarları gibi sağlık kurumlarının gündüz kapalı olması da hastalar açısından sıkıntı yaratıyor denildi.

Türkiye’de günlük hayatta 7/24 olarak hastalara hizmet sunan acil servislerin, uzun süreli bayram tatillerinde nöbetçi personel eksikliği nedeniyle, hastaların tedavilerinde aksama yaşandığını söyleyen vatandaşlar sağlık sektörün den uzun süreli tatillerin kaldırılmasını istedi.

Türkiye Hastalara 7/24 Hizmet Verecek Başka Kurum Yok

Türkiye 7/24 olarak acil servisler dışında sağlık sorunlarına hizmet verecek bir başka kuruluşun olmadığını değinen vatandaşlar, bayram seyahatlerin de meydana gelebilecek tarik kazaları, şeker komaları, kalp krizleri gibi ciddi rahatsızlıklar ihtimaline karşı sağlık personellerinin uzatılan 10 günlük bayram tatilinin dışında bırakılmasını istedi.

bayram tatili sağlık sektörü sağlık personelleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı