Sağlık Bakanı Fahrettin Koca akademik kariyeri

Yeni kabinenin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu. Fahrettin Koca kimdir, akademik kariyeri nedir ve nereli. İşte bilinmeyenler..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca akademik kariyeri

Türkiye Cumhuriyeti'nin yeni Bakanlar Kurulu'nda görev alan ve Sağlık Bakanı olarak hizmet verecek olan Fahrettin Koca'nın kim olduğu merak uyandırdı. Doktor olan Fahrettin Koca Medipol Üniversitesi ve Medipol Hastaneleri'nin sahibi olarak biliniyor. Koca aynı Zamanda Erdoğan ailesinin de doktoru.

Türkiye Eğitim ve Sağlık Araştırma Vakfı'nın' (TESA) Kurucu Başkanı olan Dr. Fahrettin Koca, aynı vakıf aracılığıyla 1997 yılında Medipol Hastanesi ve Medipol Üniversitesi'ni kurdu.

Medipol Üniversitesi'ni kuran vakfın başındaki isim Dr. Fahrettin Koca, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aile doktoru olarak biliniyor. Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan, Kadıköy'deki Medipol Hastanesi'nde uzun süre tedavi altında kalmış 88 yaşında hayatını kaybetmişti. Erdoğan'ın ailesi de Medipol'ü tercih ediyor.

1997 yılında kurulan Medipol Hastanesi güçlü sağlık kadrosu ve kullandığı en ileri tıp teknolojisi ile tüm dallarda sağlık hizmeti vermektedir. Medipol Hastanesi TESA tarafından kurulmuştur.Vakıf ayrıca Medipol Üniversitesi kurucusudur. TESA vakfın kurucu başkanı Dr. Fahrettin Koca'dır.
TESA vakfı yönetim kurulu üyeleri arasında şu isimler yer almaktadır: 
Prof. Dr. Naci Karacaoğlu Yönetim Kurulu Başkanı
Prof. Dr. Fahri Ovalı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Dr. Filiz Arslan Genel Sekreter
Dr. Tuncay Aksoy
Özer Koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Fahrettin Koca akademik kariyeri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kimdir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca nereli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mazhar Polat Millet için çalışıyor
Mazhar Polat Millet için çalışıyor
Chelsea’ya şok haber
Chelsea’ya şok haber