Saçları her gün yıkamanın inanılmaz zararları

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre saçları her gün yıkamanın dökülmeden, deri yıpranmasına kadar varan bir çok zararı var.

Saçları her gün yıkamanın inanılmaz zararları

Uzmanlara göre birçok kişi tarafından yapılan her gün saç yıkama, saç derisine büyük hasarlar verebiliyor.

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre; her gün saç yıkayan bireylerin saç derilerinde yer alan koruyucu bakteriler kayboluyor ve bu durum sonucunda ise kepeklenme ve saç dökülmesi sorunu baş gösteriyor.

Şampuanlar içerisinde yer alan kimyasal maddelerin saçları yıprattığına değinen uzmanlar bununla birlikte saçlara uygulanan fön ve maşa gibi işlemlerinde saçı incelterek dökülmeye yol açtığını belirtiyor.

Uzmanlara göre ise saçları en fazla haftada üç kere yıkanması yeterli. Bununla birlikte kullanılacak olan şampuanların PH değerinin 5.5 olması ve ılık su kullanılması gerekiyor. 

Uzmanlar her gün saçını temizlik zorunda hisseden bireylere ise kimyasallara gerek duymadan kullanabilecekleri birkaç basit temizleyici karışımları öneriyor.

Verilen bilgilere göre saçları her gün yıkayarak yıpratmaktansa iki yıkama arasında talk pudrası ya da kuru şampuan kullanımı saçın temiz kalma süresini uzatıyor.

Önerilen bir diğer doğal yöntem ise kabartma tozu ve çiğ yumurtadan oluşuyor. Bu malzemelerden elde edile karışımın saça uygulandıktan sonra önce limonla sonrasında ise ılık suyla iyice durulanması gerekiyor.

Saçların yıpranmasında sık yıkamanın yanı sıra, jöle gibi kimyasal maddelerinde etkili olduğuna değinen uzmanlar, saçlara uygulanan jölelerin gün sonunda yıkanarak saçtan çıkarılması gerektiğini belirtiyor.

 

saç kırılması saç dökülmesi saç incelmesi saçları her gün yıkamak yumurta maskesi saçları sirke ile yıkamak saçlarda yağlanma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor