Prens Lee Jae-yong tutuklandı

Samsung'un veliahtı, Lee Jae-yong’ a 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Prens Lee Jae-yong tutuklandı

Güney Kore’de yer alan teknoloji firması Samsung'un Başkan Yardımcısı Lee Jae-yong’ a 5 yıl hapis cezası verildi.

Merkezi Güney Kore'de olan   Samsung'un Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda firma sahibi olan Lee Jae-yong, mali problemler ve yolsuzluk iddialarıyla mahkeme kararınca 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

49 yaşında olan Lee Jae-yong, rüşvetin de dâhil olduğu bazı mali suçlamalar sebebiyle de Şubat ayından itibaren cezaevindeydi.

49 yaşındaki Lee hakkında iddia edilen tüm suçlamaları reddederek mahkemenin verdiği 12 yıllık hapis cezasına itiraz etmişti.

Savcılık tarafından verilen karara itiraz eden Lee Jae-yong ‘un babasına ait olan şirketin şirketin kendisine devrini kolaylaştırmak için Park Geun-hye ve yakın dostu Choi Soon-sil aracılığıyla bazı vakıflara milyonlarca dolar yardımda bulunduğu iddia ediliyor.

22 Saat Boyunca Sorgulandı

Lee Jae-yong’un Ocak ayında hakkında yapılan suçlamalara ilişkin olarak, mahkeme Lee Jae-yong’un zimmetine para geçirme ve yalancı şahitlik suçlamalarıyla tutuklanması için yeterli kanıt bulunamadığını belirterek cezayı uygulamaya koymamıştı.

Bu durum üzerine Lee Jae-yong, Şubat ayı içerisinde hakkında yapılan suçlamalara ilişkin olarak yeniden ifadeye çağırılmış, davaya bakan savcılar ise mahkemeden Lee'nin en az  12 yıl cezaya çarptırılarak tutuklanmasını talep etmişti.

 

Lee Jae yong samsung
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı