Powerbank nedir alırken nelere dikkat edilmeli

Yetkililer tarafından verilen bilgilere göre bir çok kullanıcının hayatını kolaylaştıran powerbanklar güvenilir markalardan alınmadığı sürece patlama tehlikesi taşıyor.

Powerbank nedir alırken nelere dikkat edilmeli

Birçok akıllı telefon ve tablet kullanıcısı tarafından oldukça tercih edilen Powerbank lar henüz birçok kullanıcı tarafından bilinmiyor.

Powerbank nedir?

Powerbank ismi verilen ve değişik modellerde kullanıcıların beğenisine sunulan bu cihazlar prize taktığımız bataryalardan farklı olarak, taşınılabilir şarj cihazı özelliği taşıyor.

Powerbank alırken nelere dikkat edilmeli?

Powerbank ismi verilen bu taşınılabilir şarj cihazlarının alımında en dikkat edilmesi gereken konulardan biride cihazın boyutu. Adı üstünde taşınabilir bu bataryaların rahatlıkla kullanılmaları için küçük boyutlarda olanlarının tercih edilmesi gerekiyor.

Powerbank yani taşınılabilir şarj cihazının alımında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise;  cihazın üzerinde yar alan çıkış sayıları.

Powerbankların çıkış sayılarında tavsiye edilen çıkış sayısı 3 olmakla birlikte ker çıkıştan 2 amper oranında güç verebilen Powerbankların özellikle tercih edilmesi gerekiyor.

Powerbank nasıl kullanılmalı?
Yetkililer tarafından verilen bilgilere göre; 10.000 mAh ve üzeri bataryalar tedbir alınmadığında ısınmaya bağlı olarak gelişen ve patlamaya kadar varan tehlikelere davetiye çıkarabiliyor.

Powerbank tercihlerinde güvenilir teknoloji markalarının tercih edilmesinin önemine de değinen yetkililer, patlama riski oldukça yüksek olan sahte powerbanklara karşı da kullanıcıları uyarıyor.

powerbank powerbank nedir powerbank nasıl kullanılır powerbank ne işe yarar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor